W gimnazjum działa Młodzieżowy Teatr Szkolny, który przygotowuje oprawę artystyczną uroczystości zarówno szkolnych jak i mających miejsce na terenie naszego miasta.

Do tej pory przygotowano:

- oprawę artystyczną uroczystości z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w 2006r.

- oprawę artystyczną okazji ślubowania klas pierwszych w latach 2006 oraz 2009

- oprawę artystyczną uroczystości szkolnych w okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

- oprawę artystyczną na rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

- oprawę artystyczną uroczystości obchodów Roku Papieskiego – październik 2008r.

- oprawę artystyczną obchodów Święta Szkoły - kwiecień 2009r.

- audycję radiową w rocznicę zamachu na Papieża Jana Pawła II – maj 2009r.

- spektakl Pt. „Reklama, a nasze wybory”, który został zaprezentowany i wyróżniony na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Nowym Sączu „Przebudzenie 2007” – 07.05.2007r.

- akademię z okazji zakończenia Roku Papieskiego – październik 2009r.

- konkurs recytatorski „Poezja Jana Pawła II” – październik 2009r.

- konkurs recytatorski - etap szkolny poezji Sybiraków im. Mariana Jonkajtysa.

Opiekunowie: p. Anna Wójcik, p. Elżbieta Mrówka