XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

01.03.2011r. w naszym gimnazjum został przeprowadzony etap szkolny XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem:
Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

Konkurs organizowany jest, jak co roku, przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, a koordynatorem jest Wydział Informacji i Promocji Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat w następujących kategoriach wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat, 13-16 lat oraz uczniowie niepełnosprawni (wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej, szkół specjalnych). Konkurs przebiega w kilku etapach:
- eliminacje gminne,
- eliminacje powiatowe,
- eliminacje wojewódzkie oraz
- eliminacje centralne.
Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Na etapie gminnym organizatorem jest Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach.

Technika wykonania prac: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie.

Po eliminacjach wojewódzkich po pięć prac finałowych z każdej z czterech grup zostanie przesłanych do Komendy Głównej PSP do dnia 3 czerwca 2011r. Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej odbędzie się w połowie czerwca 2011r.

Uczniowie naszej szkoły, których prace zostały przesłane do etapu gminnego:
1.Kołbon Patrycja, klasa 1c
2.Batko Kinga, klasa 2c