Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów

8 kwietnia 2011r.  w Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Brało w nim udział 11 gimnazjów z powiatu nowosądeckiego, 3 gimnazja z terenu miasta Nowego Sącza, 13 szkół podstawowych z powiatu nowosądeckiego, 3 szkoły podstawowe z terenu miasta Nowego Sącza.

Zawodnicy pisali test złożony z 25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym złożonym z przeszkód:

*równoważnia
*korytarz z desek
*slalom kółkowy
*tarka
*piaskownica
*pochylnia

I miejsca zajęły gimnazja:
* z powiatu nowosądeckiego: Gimnazjum w Podolu –Górowej,
* z terenu miasta Nowego Sącza: Gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu

Organizatorzy: Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:
1) Trzciński Tymoteusz, klasa 1a
2) Król Mateusz, klasa 2a