Mieć Wyobrażnię Miłosierdzia - zakończenie programu

Od maja do października 2011 roku wolontariusze realizowali projekt "Nasza iskierka przyjaźni" w ramach Małopolskiego Projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" przygotowującego uczniów do niesienia pomocy potrzebującym. W projekcie uczestniczyło 15 osób z naszej szkoły.

Do projektu przygotowywaliśmy się poprzez rozpoznanie potrzeb w naszej najbliższej okolicy. Nasze działania skierowane były do wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej wsparcia dziennego w Starym Sączu.

Nasze działania:

- systematycznie i stale pomagaliśmy dzieciom w odrabianiu zadań domowych, tłumaczyliśmy niezrozumiałe przez nich zadania,

- pomagaliśmy w zapewnieniu dzieciom tymczasowej opieki,

- ukazywaliśmy im możliwość spędzenia czasu wolnego w sposób zdrowy i ciekawy,

- pogłębialiśmy i rozwijaliśmy przyjaźnie z podopiecznymi świetlicy

- uczestniczyliśmy w zajęciach socjoterapeutycznych,

- kształtowaliśmy u siebie i podopiecznych różne umiejętności potrzebne w życiu, takie jak: - rozwiązywanie konfliktów bez agresji i przemocy, dobre sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poznawanie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami.

W dniu 15 listopada w kinie Sokół w Nowym Sączu przedstawiliśmy prezentację podsumowującą nasza pracę.

Uczniowie biorący udział w prezentacji projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia":

Kinga Sobczyk

Kinga Golonka