VI Turniej Boccia - Integracja i Rozwój

12 maja w Gimnazjum w Barcicach odbył się VI¤Powiatowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych, w którym wystartował nasz gimnazjalista Jakub¤Nowak.

Cel turnieju to, oprócz rehabilitacji ruchowej, integracja społeczna. Rywalizacja była zacięta, ale „fair play”. W czasie imprezy można było zobaczyć zagrzewające zawodników do walki cheerleaderki.

Mimo starań Kuby, jego drużynie nie udało znaleźć się na podium. Główną nagrodę Turnieju – Puchar Burmistrza Starego Sącza, otrzymała drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu. Nagrody za pierwsze cztery miejsca dla WTZ "Mada" z Nowego Sącza, Klubu Integracyjnego z¤Nowego Sącza i Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi z Muszyny wręczali Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza, Grzegorz Garwol – dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach oraz Zofia Wcisło – prezes stowarzyszenia "Gniazdo".

W zorganizowaniu turnieju pomagali wolontariusze z Gimnazjum w¤Starym Sączu i Zespołu Szkół w Barcicach.

Turniej został zorganizowany w ramach projektu "Boccia – Integracja i¤Rozwój" współfinasowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Autor: Agnieszka Obrzud
Komentarze :Dodaj komentarz