Magura Małastowska zdobyta...

Piątek 11.05.2012

Wyruszamy na Magurę Małastowską. Trasa rozpoczyna się w miejscowości Skwirtne, gdzie mamy okazję zobaczyć cerkiew i łemkowski cmentarz. Wędrujemy szlakiem podziwiając piękno Beskidu Niskiego. Podczas przerwy nad rzeką przyszedł czas na budowanie "mostu" dla przyszłych pokoleń. W¤świetnych humorach, choć zmęczeni docieramy na szczyt. Po przerwie na posiłek i chwili odpoczynku schodzimy do miejscowości Małastów zobaczyć austriacki cmentarz wojenny. Po drodze poznajemy historie bitwy o Gorlice.

Wieczorem rozpalamy ognisko. Siedząc pod rozgwieżdżonym niebem słuchamy obozowych pieśni z gitarowym akompaniamentem pana Furtaka. Rankiem pakujemy plecaki i wyruszamy w drogę powrotną. Po drodze zdobywamy szczyt Magury. Wyczerpani, ale zadowoleni docieramy do Gorlic. Wsiadamy w autobus i już niebawem jesteśmy w Starym Sączu.

Opiekunowie grupy: pan Maciej Rejowski i pan Dariusz Furtak.

Autor: Anna Rejowska - Koło Turystyczne
Komentarze :Dodaj komentarz