Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Projekt Edukacyjny „Katastroficzne wizje końca świata w sztuce, literaturze i filmie”


Od kilku miesięcy przygotowywałyśmy się do projektu edukacyjnego. Wybrałyśmy temat, który jest dość kontrowersyjny, bardzo tajemniczy, budzący niepokój, „Katastroficzne wizje końca świata w sztuce, literaturze i filmie”.

Chciałyśmy uświadomić uczniom naszego gimnazjum, jak piękny jest świat, który przecież kiedyś zamknie swój ostatni rozdział…¤. Zbierałyśmy informacje, zrobiłyśmy prezentację multimedialną, zaczęłyśmy próby.

W końcu 12 czerwca bieżącego roku pokazałyśmy owoce naszej pracy. Z drżącymi dłońmi stanęłyśmy na środku sali, z uśmiechem spojrzałyśmy na siebie i zaczęłyśmy. Wystąpiłyśmy przed zaproszoną panią dyrektor mgr¤Wiolettą Nowak oraz klasą 1b i 2c. Podczas prezentacji obecna również była nasza wychowawczyni - opiekunka naszego projektu pani mgr¤Anna Cięciel.

Cała nasza prezentacja była skupiona wokół wizji końca świata. Zaczęłyśmy od pokazu zdjęć, rozpoczynając od tych, na których jest szczęście, miłość, rodzina kończąc na fotografiach, w których zobaczyłyśmy rozpacz, ból i¤cierpienie. Następnie przedstawiłyśmy obrazy, odczytałyśmy przepowiednie Nostradamusa, Apokalipsę świętego Jana i Kalendarz Majów. Wyrecytowałyśmy piękny wiersz Wisławy Szymborskiej zatytułowany „Fotografia z 11 września”. Chyba najbardziej naszej publiczności podobał się pokaz filmów.

Po odczytaniu ostatniego słowa odetchnęłyśmy z ulgą. Udało się, wszystko odbyło się tak, jak przewidywałyśmy - oklaski i słowa uznania, za które dziękujemy.
 
 
W projekcie brały udział: Paulina Gruca, Joanna Jagiełka, Gabriela Dąbrowska, Kinga Sobczyk, Jolanta Skoczeń i Wiktoria Szewczyk pod opieką mgr Anny Cięciel.
 
 
 
Autor: Joanna Jagiełka
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.