Program profilaktyczny

„BLIŻEJ ZDROWIA, BLIŻEJ RODZINY”

Jest to program działań profilaktyczno-zdrowotnych Liderów Promocji Zdrowia.

Ogólnym celem programu jest dotarcie do młodzieży, w szczególności tej stojącej na rozdrożu, szukającej wsparcia i akceptacji, a także dzięki zaplanowaniu różnorodnych spotkań dla rodziców i rodzinnych akcji – wzmacnianie lub odbudowa dialogu i relacji w rodzinie.

Program ma za zadanie:

*wsparcie działań prozdrowotno – profilaktycznych prowadzonych w ramach Programu Profilaktyki,

*zaangażowanie w powyższe działania rodziców i środowisko lokalne,

*wzmacnianie relacji i więzi w rodzinie jako podstawa profilaktyki,

*tworzenie jak najlepszego klimatu dla działań prozdrowotnych i profilaktycznych a także akcji charytatywnych,

*wzmacnianie relacji na płaszczyźnie szkoła – rodzice.

Harmonogram zajęć:

1. Zajęcia cykliczne – warsztatowe dla klas II gimnazjum prowadzone przez psychologów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (Integracja klas, jak radzić sobie z agresją i przemocą, kształtowanie prospołecznych zachowań i umiejętności).

2. Zajęcia profilaktyczne z pracownikami Ośrodka Terapii Uzależnień „MONAR”

3. Realizacja przez Liderów Programu „Rodzina, Miłość, Bezpieczeństwo, Zaufanie”  w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej Wsparcia Dziennego – cykliczne spotkania.

4. Organizacja charytatywnego, świątecznego kiermaszu ciast i kartek świątecznych z których dochód jest przeznaczony na materialne wsparcie rodzin najbardziej potrzebujących.

5. Organizacja konkursów o zasięgu szkolnym i gminnym :

* plastyczny  „Rodzina – źródło miłości i przyjaźni”,

* fotograficzny  „Mój dom – najlepsze miejsce na ziemi”,

*konkurencje sportowe,

*konkurs wiedzy  „Zdrowie w rodzinie, to podstawa”,

*przygotowanie spektaklu  „Nie rób z organizmu śmietnika”,

*organizacja koncertu charytatywnego „Daj serce innym”.

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl