Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
(Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

9 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji szkolnych. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 25 pytań dotyczących: zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym złożonym z przeszkód:
  rynna, korytarz z desek, równoważnia, tarka, pochylnia, łezka, zatrzymanie w miejscu.

Do rywalizacji przystapiły :
    * w kategorii szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa w Popowicach
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu
* w kategorii gimnazjów:
1. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach
2. Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
Organizatorem zawodów był mgr Wiesław Warcholak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Podczas turnieju obecny był policjant, st. sierż. Szczepan Janecki - Komisariat Policji w Starym Sączu.

W wyniku rywalizacji reprezentacja naszego gimnazjum zajęła I miejsceZwycięska drużyna przechodzi do etapu powiatowego turnieju, który odbędzie się 18 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu.

Reprezentacja naszej szkoły:
 Adam Wastag - klasa 2A