• Romeo i Julia w wersji angielskiej
  • Miedzynarodowe Projekty eTwinningowe
  • wowslider.com
  • Zabawa szkolna
Romeo i Julia w wersji angielskiej1 Występ z okazji Świąt Wielkanocnych2 Szlachetna Paczka3 Casting na Św. Mikołaja4 Akademia z okazji 11 listopada5 Wycieczka do Oświęcimia6 Walentynki7 Miedzynarodowe Projekty eTwinningowe8 Akcja charytatywna9 Zabawa szkolna10
bootstrap slider by WOWSlider.com v8.7

Siatkarski Ośrodek Szkolny

Od początku września 2012 roku Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu jest uczestnikiem wdrażanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej i zaaprobowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej na lata 2012-2015.

Zasadniczym celem Programu jest popularyzacja postaw prosportowych wśród dzieci i młodzieży poprzez siatkówkę, stworzenie zaplecza dla sportu wyczynowego i narodowych zespołów olimpijskich.

Program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej na lata 2012-2015 to:
·     nowatorska inicjatywa (pierwszy tego typu system w Polsce)
·     zapewnienie kompletnego instrumentarium
·   wykorzystanie w materiałach szkoleniowych standardów stosowanych w krajach Unii Europejskiej

Jednym z zadań Programu jest Ogólnopolski projekt szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej w szkolnych ośrodkach sportowych działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku, skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym.

W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania. W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń. Wszystkie zadania mają być rejestrowane i raportowane, by realizacja programu pozostawała w zgodzie z założeniami.

Autor: http://www.mlodziezowasiatkowka.pl
Komentarze :Dodaj komentarz