II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej ‘LET’S SING AND PLAY’

W dniu 7. czerwca 2013 roku w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu odbył się organizowany przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s sing and play” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowosądeckiego Jana Golonki.

Nasze gimnazjum reprezentowały:
Paulina Kurnyta - klasa 3e
Joanna Ćwik - klasa 1d

Otwarcia konkursu dokonała pani dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. bł. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu Krystyna Dąbrowska, a następnie wszystkich zgromadzonych przywitał Gospodarz Gminy Podegrodzie – pani Wójt Małgorzata Gromala.

Cele konkursu to m. in. doskonalenie umiejętności językowych, czynny udział w kulturze, prezentowanie uzdolnień językowych, wokalnych i muzycznych, a także umożliwienie realizacji ambicji i marzeń dzięki publicznym występom. Występy konkursowe oceniane były pod względem poprawności językowej, poziomu trudności repertuaru, a także wrażenia artystycznego.

Występy oceniały: pani dr Renata Jonakowska-Olszowska – przewodnicząca jury – nauczyciel śpiewu w Państwowej Szkoły Muzycznej I¤i¤II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, dyrygent Chóru Kameralnego Bazyliki Św. Małgorzaty w Nowym Sączu, a także członek Europejskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu we Wrocławiu, pani mgr¤Jadwiga Rysiewicz – członek jury – lektor języka angielskiego w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz pani mgr Gabriela Stanny – członek jury – nauczyciel gry na skrzypcach, keyboardzie oraz wokalu w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Jury, po długich obradach przyznało naszej uczennicy Joannie Ćwik nagrodę za zdobycie I miejsca w kategorii "gimnazjum".

GRATULUJEMY

opiekun: p. Anna Cięciel, p. Agnieszka Obrzud