XIII Konkurs Fotograficzny i Plastyczny - "Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary"

Temat XIII Konkursu Fotograficznego i Plastycznego pt. „Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary” zwracał uwagę młodych ludzi na znaczenie słowa „wiara” w kontekście postawy i nauk Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania praw bliźniego, ludzi słabszych, biednych, chorych, dzieci.
Przesłaniem towarzyszącym artystom były słowa Jana Pawła II „Czyny przemawiają więcej niż słowa, jesteście wezwani do świadczenia waszym życiem na co dzień, że naprawdę wierzycie w to, że Jezus Chrystus jest Panem”.

Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw i zachowań zgodnych nauką i postawą życiową Ojca Świętego Jana Pawła II, skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem, do kształtowania własnej tożsamości kulturalnej i religijnej oraz szukania właściwej drogi życiowej.

W XIII edycji Konkursu organizowanego przez Komendę 6-11 Hufca Pracy w Wadowicach oraz Małopolską Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie przy wsparciu Komendy Głównej, wzięli udział uczestnicy OHP oraz młodzież szkolna z terenu całej Polski jak również z zagranicy. Na tegoroczną edycję Konkursu Papieskiego nadesłano łącznie 989 prac – w tym 745 plastyczne i 244 fotograficzne.

W dniu 13 maja 2013r. w Wadowickim Centrum Kultury jury dokonało oceny prac fotograficznych i plastycznych nadesłanych na Konkurs. Przy ocenie Komisja brała pod uwagę przede wszystkim oryginalny sposób przedstawienia tematu, walory artystyczne oraz dostosowanie do regulaminu Konkursu.

Wśród nagrodzonych uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły Aleksandra Dulak z klasy 2a, która zajęła zaszczytne II miejsce. Wręczenie nagród odbyło się w Wadowickim Centrum Kultury 13 czerwca 2013r.

GRATULUJEMY

Autor: Justyna Tyka