Program Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa - Spotkanie z policjantem

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do realizacji Programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Program realizowany jest przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i ma na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie szkoły i w okolicach. W tamtym roku szkolnym nasze gimnazjum otrzymało Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. Obecnie staramy się o Recertyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. W ramach Programu prowadzone są zajęcia edukacyjne dla młodzieży na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przeprowadzone były badania ankietowe na temat bezpieczeństwa, które obecnie powtarzamy.

W dniach 17 września i 24 września 2012 r. odbyły się spotkania młodzieży klas I i II gimnazjum z panią policjant nadkom. Elżbietą Mężyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Podczas spotkania zostały przeprowadzone badania ankietowe, które dotyczyły m. in. następujących zagadnień:
- poczucia bezpieczeństwa młodzieży na terenie szkoły,
- rodzaju przemocy z jaką spotkała się młodzież na terenie szkoły,
- miejsc, w których najczęściej dochodzi do aktów przemocy.

Autor: Małgorzata Koszyk
Komentarze :Dodaj komentarz