Akcja "Bezpieczny Stok"

Strona internetowa akcji

Konkurs fotograficzny

Prezentacja książeczki "Bezpieczny Stok"

Wersja komiksowa dekalogu narciarza

Quiz i komiks dla dzieci i młodzieży „Bezpiecznie na stoku": http://www.bezpiecznienastoku.pl/komiks/start.htm

Dekalog Narciarza

Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i innymi partnerami zainaugurowało akcję informacyjno-promocyjną „Bezpieczny stok", która ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań na stokach i trasach narciarskich.

Przewidywanym efektem akcji jest nie tylko poprawienie stanu bezpieczeństwa na trasach narciarskich i zapobieganie wypadkom podczas uprawiania narciarstwa, lecz także podniesie jakości usług świadczonych na trasach narciarskich poprzez opracowanie katalogu kryteriów, na podstawie których poszczególnym trasom będzie nadawane określenie „Bezpiecznego Stoku".

Pomysłodawcą i realizatorem akcji są Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne. Akcja jest prowadzona przy udziale Polskiej Organizacji Turystycznej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Regionalnych Organizacji Turystycznych.

Autor: Agnieszka Obrzud
Komentarze :Dodaj komentarz