Obóz szkoleniowy dla Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia

W okresie od 23 do 27 września 2013 r. uczennice naszej szkoły - Marta Kuchnia i Jolanta Migacz uczestniczyły w obozie szkoleniowym dla Młodzieżowych Liderów Promocji Zdrowia w Sidzinie koło Jordanowa. Podczas zajęć szkoleniowych Liderzy przygotowywali się do pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Przepracowano między innymi takie moduły jak:

- ćwiczenia i zabawy integracyjne,
-  ćwiczenia dotyczące kształtowania i rozwijania umiejętności interpersonalnych i społecznych,
- profilaktyka uzależnień,
- wzmacnianie poczucia własnej wartości,
- pomaganie - co to znaczy pomóc drugiemu człowiekowi.
Obóz był bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy grupami różnych szkół w zakresie pomagania, inicjowania i organizowania aktywności promowania zdrowego stylu życia. Poza tym pozwolił na poznanie wielu nowych osób oraz pięknych terenów Beskidu Wysokiego.

Autor: Małgorzata Koszyk