Wycieczka autokarowa na Pogórze Ciężkowickie

11 października 2013 r. członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego wraz z opiekunami: Maciejem Rejowskim, Małgorzatą Maśko, Edytą Dutka i Dariuszem Furtakiem wybrali się na wycieczkę autokarową na Pogórze Ciężkowickie. Wycieczka była zorganizowana przez Nowosądecki Oddział PTTK reprezentowany przez pana Mieczysława Witowskiego, przy wsparciu Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

Tak o przebiegu wycieczki opowiada jeden z opiekunów – pan Dariusz Furtak:
„Najpierw pojechaliśmy do dworku w Kąśnej Dolnej, gdzie zwiedzaliśmy muzeum poświęcone genialnemu pianiście oraz politykowi Ignacemu Paderewskiemu. Młodzież obejrzała film poświęcony artyście oraz zwiedziła muzeum. Następnie pojechaliśmy do „Skamieniałego Miasta”  gdzie zwiedzaliśmy park krajobrazowy. Byliśmy pod wrażeniem pięknych widoków oraz masywów skalnych wytworzonych „ręką boską”. W zajeździe „Grunwald” zjedliśmy pyszne ciasto, popiliśmy dobrą herbatą i ruszyliśmy do Skansenu w Stróżach „Sądecki Bartnik”. Tam mieliśmy czas wolny i radości było co niemiara. Próbowaliśmy się zaprzyjaźnić z małym osiołkiem i jego rodziną. Podziwialiśmy piękne czarne kucyki oraz kozy, koty i kurczaki. Był czas na gry i konkursy oraz rozmowy z kolegami i koleżankami. Kupiliśmy ekologiczne prezenty dla rodziny i znajomych. Na koniec poczęstowano każdego z nas „michą” pysznych pierogów ruskich oraz magicznym napojem miętowym z miodem. Najedzeni, we wspaniałych nastrojach, wróciliśmy do Starego Sącza. Było cudnie. Czekamy na następne wycieczki”.

Autor: Dariusz Furtak