PISZĄ O NAS... Wybierz właściwą drogę i naucz się języka obcego, portal sadeczanin.info 04.11.2013

czytaj online

Gimnazjaliści ze Starego Sącza wzięli udział w projekcie plastyczno-językowym, który towarzyszył obchodom Europejskiego Dnia Języków 2013.

W tym roku szkolnym hasło przewodnie obchodów Europejskiego Dnia Języków to 'Take the right path and learn a foreign language'. Zadaniem młodzieży z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu było zaprojektowanie koszulki dla młodego Europejczyka świadomego roli języków obcych we współczesnej Europie.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Nie zabrakło wspaniałych plecaków, publikacji o Unii Europejskiej, europejskich kalendarzy szkolnych, materiałów dydaktycznych oraz wielu innych wspaniałych gadżetów i maskotek od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Na korytarzu szkoły tuż przy klasopracowni językowej powstała również wystawa wszystkich konkursowych koszulek – mówi anglistka Beata Damasiewicz, koordynator projektu.
Najciekawsze koszulki zaprojektowali Agnieszka Myrda z klasy Ib oraz Jakub Gałysa z klasy II d, którzy otrzymali nagrody główne od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

(JB)
Fot. archiwum Gimnazjum w Starym Sączu