PISZĄ O NAS... Dziady zaduszkowe w wykonaniu gimnazjalistów, portal stary.sacz.pl, 04.11.2013

czytaj online

W ostatnim październikowym dniu wystawiony został w „Sokole” spektakl inspirowany dramatem Dziady Adama Mickiewicza, w wykonaniu teatrzyku szkolnego Nim Nul przy Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

- Młodzież z gimnazjum oraz nauczyciele mieli przyjemność obejrzeć dramat romantyczny „Dziady cz. II” inspirowany dziełem Adama Mickiewicza - relacjonuje Agnieszka Obrzud, nauczycielka w Gimnazjum. - Na widowni znaleźli się również burmistrz i wiceburmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki. Data występu została wybrana nie przez przypadek, gdyż wywodzące się jeszcze z czasów pogańskich Dziady są odpowiednikiem Chrześcijańskich Zaduszek. Spektakl doskonale oddał klimat mickiewiczowskiego dzieła. Atmosfera tajemnicy, sceneria i wspaniała gra aktorów to niezaprzeczalne atuty tego widowiska. Występ powstał pod czujnym okiem nauczycielek Zofii Trzcińskiej, Joanny Pabian-Rams i Wioletty Nowak. W role poszczególnych postaci wcielili się uczniowie i uczennice, którzy w ciągu niespełna sześciu tygodni nauczyli się tekstu i gry aktorskiej: Martyna Dąbrowska, Łukasz Kamiński, Gabriela Kmak, Weronika Kowalczyk, Kinga Kurowska, Karol Nakielski, Sylwia Nowak, Anna Orłowska, Izabela Pulit, Jan Rejowski, Gabriela Sojka, Bartłomiej Szewczyk, Maciej Trzciński, Kinga Tyliszczak, Jolanta Wastag, Adam Wojtas. Wszystko przebiegło pomyślnie, sztuka została odebrana przez widownię bardzo pozytywnie.

Autor: Admin