Przegląd Pieśni Patriotycznych i Niepodległościowych

7 listopada 2013r. rozpoczęły się w naszej gminie obchody Święta Niepodległości. Pierwszym punktem programu był Przegląd Pieśni Patriotycznych i Niepodległościowych w kinie Sokół.

To już trzeci taki koncert, który wpisuje się w niepodległościowe tradycje kultywowane w Starym Sączu. Nasz chór szkolny odśpiewał dwa utwory. Pierwszym był „Mury” Jacka Kaczmarskiego, drugim - najstarszy polski hymn „Gaude Mater Polonia”, który stanowił podsumowanie wszystkich występów. Partie solowe zaśpiewali: Kasia i Kinga Kurowskie, Sylwia Nowak oraz Janek Rejowski.

Przygotowaniem chóru do występu zajęła się p. Anna Cięciel. (przyp. Admin)

Autor: Anna Cięciel