Ślubowanie Liderów Promocji Zdrowia

Działania związane z profilaktyką, promocją zdrowego stylu życia i niesieniem pomocy innym to zadania, które w ciągu roku szkolnego realizują Liderzy Promocji Zdrowia pod opieką pani pedagog Małgorzaty Koszyk.
6 listopada 2013 roku do grupy liderów zostało włączonych 14 nowych członków. Uroczystość ślubowania odbyła się w Gimnazjum w Barcicach. Spotkali się tam uczniowie ze szkół z Barcic, Przysietnicy i Starego Sącza.
Przybyłych gości powitał dyrektor gimnazjum w Barcicach pan Grzegorz Garwol, który zwrócił uwagę na trudne, ale jakże ważne w dzisiejszych czasach zadania stojące przed liderami.
Krótkie programy przygotowane przez poszczególne grupy liderów przybliżyły wszystkim zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia i jego promocją przez młodzież. Szczególne emocje wzbudził moment ślubowania i obcinania symbolicznych „ogonów”. Złożona przez liderów przysięga zobowiązała ich do przestrzegania zasad prawdziwego lidera.
Do grona liderów przyjęci zostali następujący uczniowie klas pierwszych:
Julia Mąka, Jan Rejowski, Maciej Trzciński, Izabela Pulit, Łukasz Kamiński, Karol Królewski, Gabriela Sojka, Gabriela Kmak, Kinga Kurowska, Weronika Kowalczyk, Zuzanna Suder, Michał Szewczyk, Anna Fryc, Klaudia Buczek.
W uroczystości udział wzięli: dyrekcja naszej szkoły - pan Stanisław Majca i pani Wioletta Nowak oraz opiekunowie: pani Maria Bielak, Halina Madziar, Ewa Załubska i Małgorzata Koszyk

Autor: Małgorzata Koszyk