PISZĄ O NAS... Nowy Sącz: Sądeckie szkoły promują bezpieczeństwo. Certyfikaty rozdane, portal sadeczanin.info, 13.11.2013

artykuł online + galeria zdjęć

Sześć szkół z Sądecczyzny otrzymało dzisiaj (13 listopada) w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Przedstawicielom placówek oświatowych wręczali je mł. insp. Rafał Leśniak, pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji oraz Stanisław Szudek, dyrektor sądeckiej Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.

Projekt realizowany jest na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego od 2005 roku. Do tej pory przystąpiło do niego łącznie trzydzieści jeden placówek oświatowych oraz jedna uczelnia wyższa (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu). Dzisiejsza uroczystość została zorganizowana z inicjatywy insp. Marka Rudnika, komendanta miejskiego policji oraz st. asp. Barbary Leśniak, koordynatora zintegrowanej polityki bezpieczeństwa w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W uroczystości brali udział m.in. Józef Broński, członek Zarządu powiatu nowosądeckiego, Stanisław Szudek, dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Sączu, Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza, Bernard Stawiarski, wójt Gminy Chełmiec oraz Piotr Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju.
Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zostali zaproszeni dyrektorzy, koordynatorzy projektu oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich sześciu szkół na Sądecczyźnie, które od kilku lat posiadają już takie certyfikaty. Są one przedłużane co pięć lat.
Dzisiaj przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej Publicznego Gimnazjum w Tyliczu, Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu oraz Zespołu Szkół im. Siostry Czesławy Lorek w Biczycach Dolnych otrzymali właśnie przedłużenie tych certyfikatów. Wręczali je mł. insp. Rafał Leśniak, pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji oraz Stanisław Szudek, dyrektor sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu. Później dla uczestników dzisiejszej uroczystości wystąpili uczniowie z Gimnazjum w Starym Sączu w przedstawieniu pt. Opowieść wigilijna”.
- Zaproszeni goście, przedstawiciele szkół oraz uczniowie mieli także okazję zwiedzić nowoczesny budynek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który został oddany do użytku w roku 2011 – mówi sierż. szt, Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Zobaczyli oni miejsca, do których nikt spoza policji zazwyczaj nie ma dostępu, czyli strzelnicę oraz stanowisko kierowania, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mogli też obejrzeć, w jaki sposób policjanci zbierają i zabezpieczają ślady na miejscu zdarzenia.

(MIGA)
Fot. arch. KMP w Nowym Sączu.

Autor: Admin