• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

PISZĄ O NAS... Wolontariusze przygotowali 61 paczek w Starym Sączu portal sadeczanin.info, 23.12.2013


czytaj online

Mimo wolnego dnia – Klaudia Gizicka i Jakub Pajor – uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, przygotowywali dziś (23 grudnia) świąteczne paczki dla ubogich rodzin w ramach akcji „Serce-Sercu”.

Zbiórka żywności w Starym Sączu trwała od 13 do 21 grudnia. Zaangażowani byli w nią uczniowie z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu i Gimnazjum im. por. Andrzeja Buchmana w Barcicach, którzy dyżurowali w pojedyncze dni w dwóch sklepach na terenie gminy. Z zebranych podczas zbiórki produktów przygotowano dzisiaj świąteczne paczki
- Dwa lata temu wraz z kolegami dyżurowałam przy koszu Fundacji Sądeckiej, dzisiaj z zebranych przez moich młodszych kolegów produktów, robię paczki – mówi Klaudia Gizicka.
- To prawda, że mamy dziś wolny dzień, ale ktoś musi to wszystko spakować, aby ubogie rodziny miały spokojne święta. Dzięki temu czujemy, że robimy coś naprawdę wielkiego – dodaje Kuba Pajor.
Artykuły, które udało się zebrać, wystarczyły na przygotowanie 61 paczek/
- Trafią one do uczniów ze szkół zaangażowanych w akcję, do podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Starym Sączu i ubogich rodzin z gminy. Dystrybucją tych ostatnich zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej – mówi Kazimierz Gizicki, koordynator akcji w gminie Stary Sącz.

(KB)
Fot. KB

Autor: Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.