PISZĄ O NAS... Obóz językowy w Londynie i wyjazdy do Brukseli portal sadeczanin.info 06.03.2014

artykuł + zdjęcia online

Obóz językowy w Londynie i wyjazdy do Brukseli

To nagrody dla zwycięzców V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się 27 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. 160 gimnazjalistów z 18 szkół gimnazjalnych powiatu wzięło udział w konkursie na szczeblu szkolnym w styczniu.

W finale uczestniczyło 44 gimnazjalistów z 16 szkół gimnazjalnych powiatu nowosądeckiego. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych również wzięli udział w teście wiedzy o krajach anglojęzycznych, spośród których wyłoniono 11 finalistów. Na konkurs plastyczny pod hasłem 'Kraj anglojęzyczny, który chciałbyś odwiedzić' zgłoszono 95 prac konkursowych z powiatu nowosądeckiego. Konkurs na szczeblu powiatowym składał się z testu sprawdzającego wiedzę o kulturze, historii, sławnych ludziach, geografii i atrakcjach turystycznych w krajach anglojęzycznych.
Patronat honorowy nad konkursem sprawował Kazimierz Karasiński, Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, prof. Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego, Jan Golonka, starosta powiatu nowosądeckiego; Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza, Agencja Turystyczna ATAS, Europe Direct Kraków oraz wydawnictwa językowe tzn. Egis&Express Publishing, Macmillan and Pearson Longman.
Zwycięzca V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych otrzymał nagrodę ufundowaną przez AGENCJĘ TURYSTYCZNĄ ATAS: obóz językowy w Londynie. Na obóz językowy do Londynu pojedzie Dominika Majerska, uczennica Gimnazjum w Przysietnicy. Prof. Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego ufundował wyjazdy studyjne do Brukseli dla trzech laureatów. Do Brukseli pojedzie Adrianna Pękala z Gimnazjum we Florynce oraz Magdalena Ziemianek i Aneta Kozielec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
Nagrody laureatom wręczyli prof. Ryszard Legutko- poseł do Parlamentu Europejskiego, dr Ryszard Poradowski- członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Jacek Lelek- burmistrz Starego Sącza, Małgorzata Konstanty- dyrektor ZSP w Starym Sączu, Katarzyna Wnuk-konsultant metodyczny Wydawnictwa Macmillan oraz Beata Damasiewicz i Anna Mazur- koordynatorzy przedsięwzięcia. Na zakończenie piątej edycji konkursu dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu Małgorzata Konstanty, wszyscy zaproszeni goście oraz laureaci symbolicznie zdmuchnęli świeczki na torcie urodzinowym ufundowanym przez firmę "Raj" z Gołkowic.

Wyniki V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Kategoria: Test Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: I miejsce: Dominika Majerska z Gimnazjum w Przysietnicy; II miejsce: Adrianna Pękala z Gimnazjum we Florynce. III miejsce: Angelika Nędza z Gimnazjum w Gródku nad Dunajcem. Wyróżnienia otrzymali: Urszula Bajorek, Gimnazjum w Gródku nad Dunajcem; Barbara Mlyczyńska, Zespół Szkół w Przydonicy; Małgorzata Rucka z Gimnazjum w Krynicy Zdroju.
Kategoria: Kraj anglojęzyczny, który chciałbym odwiedzić-PLAKAT: I miejsce: Justyna Zając, Gimnazjum w Siedlcach; II miejsce: Monika Szołdra, Gimnazjum w Siedlcach, gmina Korzenna oraz Barbara Mlyczyńska, Zespół Szkół w Przydonicy. III miejsce: Katarzyna Zyzak, Zespół Szkół w Przydonicy oraz Sylwia Lizoń, Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu. Wyróżnienia: Zuzanna Kakuba, Kinga Kurowska, Alicja Gancarczyk oraz Agnieszka Myrda, wszyscy z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu; Maciej Ruchała, Zespół Szkół w Wielogłowach; Antoni Liburski, Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu oraz Grzegorz Walkowski- Zespół Szkół w Jazowsku.
Kategoria: Prezentacja multimedialna przedstawiająca wybrany kraj anglojęzyczny. I miejsce: Joanna Turek, Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej; II miejsce: Bartłomiej Homoncik, Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Kamionce Wielkiej; III miejsce: Małgorzata Rucka, Publiczne Gimnazjum w Krynicy Zdroju. Wyróżnienia: Adrianna Pękala, Gimnazjum we Florynce; Hubert Szot, Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu oraz Bartłomiej Wolak-Gimnazjum w Gródku nad Dunajcem.
V Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu
Kategoria: Test Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: I miejsce Magdalena Ziemianek ,; II miejsce Aneta Kozielec; III miejsce Natalia Kiklica. Wyróżnienie Alicja Dorula. W kategorii 'Kraj anglojęzyczny, który chciałbym odwiedzić-PLAKAT' wyróżniono pracę Joanny Węgrzyn. W kategorii 'Prezentacja multimedialna przedstawiająca wybrany kraj anglojęzyczny' I miejsce otrzymała Joanna Bazielich; II miejsce Alicja Dorula, a III miejsce Szymon Skrzypiec. Wyróżnienie: Gabriela Porębska.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za okazane wsparcie. Sponsorami nagród są: Agencja Turystyczna ATAS; prof. Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego; Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie; Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu; Urząd Miasta i Gminy w Starym Sączu; Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce; Europe Direct Kraków; Firma Sądeckie Wodociągi; Firma Wiśniowski z Nowego Sącza; Bank Spółdzielczy w Starym Sączu; wydawnictwa językowe Egis & Express Publishing, Macmillan Polska, Pearson Longman oraz NOWA ERA; Andrzej Stawiarski, Firma Gastronomiczna Raj z Gołkowic Dolnych; Tomasz Kulig- Księgarnia Mentor z Nowego Sącza oraz Zofia i Krzysztof Janczura, Motelik "Miś" ze Starego Sącza

(oprac. JB)
Źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, koordynatorzy przedsięwzięcia: Beata Damasiewicz, Anna Mazur

Autor: Admin