Konferencja "Bądźmy bezpieczni w sieci"

W poniedziałek i we wtorek (14-15 kwietnia) uczniowie naszej szkoły brali udział w konferencji pt „Bądźmy bezpieczni w sieci”, która miała miejsce w sali kina Sokół. Inicjatorem tego wydarzenia jest burmistrz Starego Sącza p.¤Jacek Lelek, a konferencję prowadził specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa w¤Internecie, współpracownik fundacji Dzieci Niczyje Andrzej Piękoś.

Młodzież zapoznała się z takim zjawiskiem jak cyberprzemoc. Filmiki z¤Fejsmenem pokazały jak ważne jest zachowanie prywatności w świecie wirtualnym, dlaczego należy dbać o hasła, w szczególności do portali społecznościowych.

W ramach programu Dziecko w Sieci Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange prowadzi projekt Helpline.org.pl. Jego założeniem jest oferowanie pomocy dzieciom i młodzieży w sytuacjach zagrożenia w sieci, obejmujących m.in. cyberprzemoc, uwodzenie w Internecie, jak i problem uzależnienia od komputera i/lub Internetu. Kontaktować można się codziennie za pośrednictwem bezpłatnego telefonu (800 100 100), e-maila (helpline@helpline.org.pl) lub strony internetowej (www.helpline.org.pl).

Autor: Agnieszka Obrzud