Spotkanie z funkcjonariuszem policji

„Zastanów się zanim coś zrobisz,

bo jesteś odpowiedziany za każdy swój czyn”.

4 lutego 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Starym Sączu, sierż. sztab. Markiem Dudą. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa i jego celem było zapoznanie młodzieży z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

W prezentacji multimedialnej została poruszona tematyka związana z odpowiedzialnością karną oraz wszelkiego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedniego zachowania. Młodzież zapoznała się z takimi terminami jak: nieletni, demoralizacja, czyn karny oraz cyberprzemoc. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach i zadawać pytania, na które prowadzący udzielał odpowiedzi.

Autor: Marta Lelito