Spotkanie w ramach projektu unijnego "Od pieszego do zmotoryzowanego"

„Jeśli nie wiesz gdzie idziesz, nigdzie nie dojdziesz...”

W dniu 11.02.2015 roku nasze gimnazjum, gościło przedstawiciela Fundacji Bezpiecznie Do Celu pana Jarosława Mleczko. Spotkanie odbyło się w ramach projektu unijnego „Od pieszego do zmotoryzowanego”. Szkolenie miało formę prezentacji multimedialnej i dotyczyło zagadnień bezpiecznego poruszania się po drogach, praw i obowiązków pieszego oraz zasad uzyskiwania pierwszych uprawnień do kierowania pojazdem.

Młodzież klas trzecich, zdobyła wiedzę dotyczącą „hierarchii” obowiązującej w ruchu drogowym (policjant, sygnały świetlne i przepisy). Wiele uwagi poświęcono odblaskom, które znacznie zmniejszają ryzyko wypadku. Na zakończenie wszyscy uczniowie dostali opaski odblaskowe.

„Bezpiecznie Do Celu”- to społeczna kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Autor: Marta Lelito