Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

16 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W turnieju wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych i 2 gimnazjów z terenu Gminy Stary Sącz. Szkołę Podstawową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki) a Gimnazjum trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji szkolnych.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym, na który składały się przeszkody:  równoważnia, pochylnia, rynna, tarka, korytarz z desek, piaskownica, łezka i zatrzymanie w miejscu.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Organizatorem zawodów był pan Wiesław Warcholak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Podczas turnieju obecny był policjant z Komisariatu Policji w Starym Sączu, mł. asp. Szczepan Janecki.

W wyniku rywalizacji reprezentacja naszego gimnazjum zajęła I miejsce, a kolejne miejsce drużyna z Gimnazjum z Przysietnicy. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii gimnazjum okazał się Bartłomiej Szewczyk, uczeń  naszej szkoły.

GRATULUJEMY !

Zwycięska drużyna przechodzi do etapu powiatowego turnieju, który odbędzie się 27 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu.

Skład drużyny naszego gimnazjum:

Łukasz Kamiński, klasa 2a

Jan Rejowski, klasa 2a