Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


16 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W turnieju wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych i 2 gimnazjów z terenu Gminy Stary Sącz. Szkołę Podstawową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki) a Gimnazjum trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji szkolnych.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym, na który składały się przeszkody:  równoważnia, pochylnia, rynna, tarka, korytarz z desek, piaskownica, łezka i zatrzymanie w miejscu.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Organizatorem zawodów był pan Wiesław Warcholak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Podczas turnieju obecny był policjant z Komisariatu Policji w Starym Sączu, mł. asp. Szczepan Janecki.

W wyniku rywalizacji reprezentacja naszego gimnazjum zajęła I miejsce, a kolejne miejsce drużyna z Gimnazjum z Przysietnicy. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii gimnazjum okazał się Bartłomiej Szewczyk, uczeń  naszej szkoły.

GRATULUJEMY !


Zwycięska drużyna przechodzi do etapu powiatowego turnieju, który odbędzie się 27 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu.

 

Skład drużyny naszego gimnazjum:

Łukasz Kamiński, klasa 2a

Jan Rejowski, klasa 2a

Bartłomiej Szewczyk, klasa 2a

 

Opiekun: Teresa Tokarczyk

 

Zapraszamy go galerii zdjęć

 

 

 

Autor: Teresa Tokarczyk
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.