PISZĄ O NAS... 70-lecie Starosądeckiej Siatkówki. Gimnazjaliści zagrali w Barcicach, starosadeckie.info 30.04.2015

czytaj online + zdjęcia

W dniach 28 i 29 kwietnia 2015 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach rozegrano Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach.

Rozgrywki miały niezwykły, bo jubileuszowy charakter. Wpisały się w obchody 70 lecia Starosądeckiej Siatkówki. Zawody rozpoczęły się prezentacją drużyn. Zawodniczki i zawodnicy, zostali uroczyście wprowadzeni na halę przez zespół regionalny „Barcicoki” działający przy ZS w Barcicach prowadzony przez Annę Leśniarę i Marka Kanika. Prezentację zespołów zakończył pokaz tańca przygotowany przez młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Barcicach.

Następnie Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol powitał gorąco wszystkich uczestników, opiekunów zespołów oraz zaproszonych gości: Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka, Przewodniczącą Rady Miasta Ewę Zielińską, Przewodniczącego Obchodów 70 – lecia Michała Jarzębińskiego i Leszka Ziębowicza.

Pan Lechosław Ziębowicz przedstawił najważniejsze momenty z dziejów starosądeckiej siatkówki a uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i przewodniczący obchodów 70 – lecia Michał Jarzębiński.

W pierwszym dniu w zmaganiach sportowych wzięło udział 6 zespołów dziewcząt:

Gimnazjum w Starym Sączu – pan Janusz Pasiut

Gimnazjum w Brzeznej – pan Leszek Kożuch

Gimnazjum w Piwnicznej – pani Jolanta Jochymek

Prywatne Gimnazjum w Starym Sączy – pani Anna Wokacz

Gimnazjum Nr 11 w Nowym Sączu – pani Urszula Gawlikowska

Gimnazjum w Barcicach – pani Dorota Młyńska – Postrożny

Turniej stał na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny zagrały bardzo ambitnie stosując zasadę fair – play.

Sędziami turnieju byli uczniowie Gimnazjum w Barcicach: Przemysław Obrzud, Dawid Pajor, Karol Sobol, Krzysztof Kulpa. Jakub Homoncik, Przemysław Mrówka.

W drugim dniu w zmaganiach sportowych wzięło udział 6 zespołów chłopców:

Gimnazjum w Starym Sączu – pan Maciej Rejowski

Gimnazjum w Rytrze – pani   Małgorzata Małachowska

Gimnazjum w Piwnicznej – pan Józef Majda

Gimnazjum w Łomnicy – pan Sławomir Centnarowski

Gimnazjum w Barcicach – pani Dorota Młyńska – Postrożny

Sędziami turnieju były ucznnice Gimnazjum w Barcicach: Katarzyna Tokarczyk, Patrycja Baszczyn, Anna Olejarz, Małgorzata Tokarczyk, Kamila Bochniarz, Kinga Ruchała

Hala tętniła życiem i śmiało można powiedzieć, że było to święto siatkówki w Barciach. Zawodnicy oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez firmę gastronomiczną „ Raj” z Gołkowic Dolnych oraz nauczycieli wychowania fizycznego: Dorotę Młyńską-Postrożny, Martę Myślak, Elżbietę Wnęk i Jarosława Janikowskiego.

Po sportowych zmaganiach Wice Dyrektor ZS w Barcicach Wanda Kochanowicz wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Starego Sącza Ewą Zielińską oraz Panem Lechosławem Ziębowiczem i Michałem Jarzębińskim podsumowali tegoroczny turniej i uhonorowali zespoły okolicznościowymi dyplomami oraz wręczyli zwycięskim drużynom Puchary obchodów 70 – lecia Starosądeckiej Siatkówki.

Wyniki z pierwszego dnia /zespoły dziewcząt/ przedstawiają się następująco:

I miejsce Gimnazjum Nr 11 Nowy Sącz

II miejsce Gimnazjum w Starym Sączu

III miejsce Gimnazjum w Barcicach

IV miejsce Gimnazjum w Piwnicznej

V miejsce Gimnazjum w Brzeznej

VI miejsce Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu

Wyniki drugiego dnia /chłopcy/.

I miejsce Gimnazjum w Rytrze

II miejsce Gimnazjum w Łomnicy

III miejsce Gimnazjum w Piwnicznej

IV miejsce Gimnazjum w Barcicach

V miejsce Gimnazjum w Starym Sączu

VI miejsce Gimnazjum w Barcicach II

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, opiekunom zespołów, firmie „ Raj” p. Andrzeja Stawiarskiego z Gołkowic Dolnych oraz obecnym gościom za uświetnienie zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce tegorocznych sędziów.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne rozgrywki!

(GG)

Autor: admin