• Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195 Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki 8
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

PISZĄ O NAS... Dzień otwarty w LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Starym Sączu, starosadeckie.info 01.05.2015


czytaj online + zdjęcia

28 kwietnia LO im. Marii Skłodowskiej- Curie otworzyło swoje drzwi dla gimnazjalistów. Tego dnia uczniowie stojący przed wyborem kształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym, mogli dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny.

A planowane klasy to: matematyczna, biologiczno-chemiczna, pedagogiczna, humanistyczna, sportowa z Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym dla dziewcząt.

Każdy profil przygotował stoisko prezentujące działania podejmowane przez uczniów określonej klasy. Dla gimnazjalistów przygotowane zostały pokazy, warsztaty oraz interesujące quizy. Z każdego przedmiotu można było również rozwiązać test wiedzy, który w przypadku osiągnięcia wysokich wyników, gwarantował dzień bez pytania w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi, polonistycznymi, historycznymi, fizycznymi, chemicznymi, biologicznymi i geograficznymi. Mogli sprawdzić się także w językach obcych oraz w wiedzy na temat mediów.

Przybyli goście mogli także zapoznać się z szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych. Swoje osiągnięcia zaprezentował m.in. Szkolny Klub Wolontariatu, SOS. Gimnazjaliści z zaciekawieniem przyglądali się pokazom pierwszej pomocy, przygotowanym przez uczniów klas ratownictwa medycznego. Dodatkowo na korytarzach szkolnych wyeksponowane zostały puchary, medale i dyplomy zdobyte przez starosądeckich licealistów w różnych dziedzinach nauki i sportu. Ta imponująca liczba, robiła wrażenie na przybyłych.

Zainteresowani mogli poznać historię szkoły uwiecznioną na fotografiach i w dokumentach, zgromadzonych w Galerii Wspomnień.

Dzień otwarty w LO, został uświetniony przez występ zespołu muzycznego Pokolenie JPII. To był czas pełen wrażeń, emocji nie tylko dla przybyłych gimnazjalistów, ale także dla uczniów starosądeckiego ogólniaka. Z Dnia otwartego skorzystało prawie 500 gimnazjalistów z 13 miejscowości.

 

17    8    13    6

zdjecia: starosadeckie.info

(DK)

 

Autor: admin
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.