Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

28 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i  gimnazjów z terenu powiatu nowosądeckiego. Szkołę Podstawową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki) a Gimnazjum trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji gminnych.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym, na który składały się przeszkody: tarka, bramka, slalom, piaskownica, rynna, równoważnia i zatrzymanie w miejscu.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Organizatorem zawodów był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła 6 miejsce.

Skład drużyny naszego gimnazjum:

Łukasz Kamiński, klasa 2a

Jan Rejowski, klasa 2a