Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu
 (Gimnazjum do 2017r.)

Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki

PISZĄ O NAS... Dzień otwarty w starosądeckim gimnazjum im. Juliusza Słowackiego, sadeczanin.info, 17.06.2015

czytaj online

Wychodząc naprzeciw obawom i wątpliwościom edukacyjnym przyszłych gimnazjalistów, starosądeckie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego przy ul. I. Daszyńskiego 23 przygotowało "dzień otwarty".

Zaproszeni szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera, wraz z opiekunami, już około godziny 900 pojawili się w gimnazjum, aby poznać szkołę i, jak się później okazało, odbyć interesującą, pełną niespodzianek "wycieczkę".

Ciekawą "podróż" rozpoczęła wizyta w bibliotece i centrum multimedialnym. Gdzie szóstoklasiści poznali bogatą historię placówki, zapoznali się z patronem szkoły. Usłyszeli także o osiągnięciach gimnazjalistów. Goście otrzymali foldery opracowane przez T. Tokarczyk a przy wyjściu z biblioteki symboliczną tarczę gimnazjum.

Następnie w sali matematycznej wzięli udział w matematycznych rebusach, obejrzeli prezentację multimedialną oraz rozwiązywali quizy matematyczne, w pracowni chemicznej szóstoklasiści przyglądali się doświadczeniom: wulkan chemiczny, spalanie magnezu, próba Tollensa - otrzymywanie lustra srebrnego.

Atrakcją tego wyjątkowego dnia była niewątpliwie "Żywa lekcja historii" przygotowana przez M. Bielak i E. Sojkę. Goście nieoczekiwanie znaleźli się wśród dam i rycerzy, w odległych wiekach średnich.

Szóstoklasiści obejrzeli także bazę sportową szkoły: elementy siłowni, maszynę do podawania piłek, energometr wioślarski i różne przybory do ćwiczeń. Szóstoklasiści dowiedzieli się także o możliwości podjęcia nauki w kl. I SOS, obejrzeli też wystawę pucharów i dyplomów za wysokie osiągnięcia sportowe. Prezentację urozmaicił pokaz ćwiczeń w wykonaniu uczennic kl. II e.

Podczas dnia otwartego nie zabrakło także czegoś dla ducha. W pracowni artystycznej obejrzeli wystawę prac: kwiaty wykonane różnymi technikami, rzeźby, ozdoby świąteczne i okolicznościowe kartki. Chętni mogli spróbować pracy twórczej techniką quillingu i popisać się wiedzą na temat: „Czy znasz ten obraz?”

Wszystkie, wspomniane wyżej działania, dostarczyły szóstoklasistom pozytywnych emocji. Mamy wiele do zaoferowania i możemy się pochwalić wielorakimi osiągnięciami. Dbamy o rozwój intelektualny uczniów, ale również nie zapominamy o zdrowiu i aktywności fizycznej naszych wychowanków. Aktualnie trwa modernizacja i przebudowa obiektów sportowych, które w nowej odsłonie wyglądają imponująco.