Mistrzostwa Wojewódzkie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

W dniach 21 – 22.10.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W środę, na nowej hali sportowej w Piwnicznej, rywalizowały zawodniczki z Krakowa, Oświęcimia, Piwnicznej i Starego Sącza. Po turnieju, podczas którego grano systemem „ każdy z każdym”, wyniki przedstawiają się następująco :

W kategorii klas 1 gimnazjum:  1 miejsce -  Kraków , 2 miejsce – Stary Sącz, 3 miejsce – Oświęcim.

W grupie klas 2 gimnazjum: 1 miejsce – Oświęcim, 2 miejsce – Kraków, 3 miejsce – Piwniczna, 4 miejsce – Stary Sącz.

W kategorii klas 3 gimnazjum i 1 LO: 1 miejsce – Kraków , 2 miejsce – LO Stary Sącz , 3 miejsce – Stary Sącz , 4 miejsce – Oświęcim

Drugiego dnia turnieju na hali sportowej przy Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu rywalizowały wytypowane zawodniczki z różnych drużyn w swoich kategoriach wiekowych. Celem tych rozgrywek było wytypowanie najlepszych uczennic, które będą reprezentowały nasze województwo na rozgrywkach makroregionalnych.

Obydwa  turnieje, zarówno w Piwnicznej jak i w Starym Sączu, odwiedzili goście: władze samorządowe ( burmistrz Piwnicznej i Starego Sącza ), dyrektorzy szkół  oraz koordynatorzy działający w projekcie SOS, a młodzież, przyglądająca się rywalizacji, wspaniale dopingowała wszystkie zawodniczki .

Turniej, jak co roku, stał na wysokim poziomie i był  z pewnością cennym doświadczeniem dla  uczestników.

Nad całością organizacji tego przedsięwzięcia czuwał nauczyciel wiodący SOS w Starym Sączu - pan Janusz Pasiut - wspomagany przez pozostałych trenerów uczestniczących w programie SOS w Starym Sączu : Jakuba  Kalicieckiego, Zbigniewa  Jasińskiego, Piotra  Wańczyka  i Macieja  Rejowskiego.

Autor: Maciej Rejowski