Październikowy, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Październikowy, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych skłonił nas – bibliotekarzy gimnazjum - do podjęcia szeregu działań, mających na celu zwrócenie uwagi na nieprzemijającą wartość słowa pisanego. W związku z tym przygotowano i przeprowadzono:

• ankietę badającą oczekiwania młodego czytelnika,
  •  „Czytelniczą listę przebojów” -  ranking książek, które najbardziej zapadają w pamięć, są godne polecenia innym,
  •  „Podaruj książkę bibliotece”- akcję, dzięki której uczniowie i nauczyciele mieli możliwość podarowania swoich ulubionych książek,
  • wstawę książek zakupionych i pozyskanych w październiku.

Dodatkowo wszyscy czytelnicy zostali obdarowani zakładkami – pamiątką z pobytu bibliotekarza na XIX Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. O trwającym październikowym święcie przypominał okolicznościowy wystrój biblioteki.

Podjęte działania z pewnością pomogły w popularyzacji dobrej książki, która często przegrywa z komputerem i telewizją.

Autor: Halina Madziar