Zaprzysiężenie władz nowego zarządu Uczniowskiej Rady Szkolnej

Zaprzysiężenie władz nowego zarządu Uczniowskiej Rady Szkolnej.

W wyniku demokratycznych wyborów, które odbyły się dnia 27 października wyłoniony został zarząd URS. Przewodniczącym szkoły został Maciej Radecki – uczeń klasy 2b. W skład zarządu weszły również jako zastępcy przewodniczącego – Małgorzata Jasińska z klasy 2c oraz uczennica klasy 2a Dominika Tobiasz. Do zarządu URS należą również osoby, które uzyskały znaczną ilość głosów, są to: Krystian Jaworski kl.2a, Dominika Basta kl.¤3e oraz Katarzyna Rejowska kl. 1a i Dominika Dąbrowska kl.1b.

W dniu 10 listopada podczas akademii z okazji Święta Narodowego – Dnia Niepodległości – odbyło się zaprzysiężenie władz nowego zarządu Uczniowskiej Rady Szkolnej. Przewodniczący szkoły – Jan Rejowski – przekazał władze nowym przedstawicielom URS prosząc ich jednocześnie o rzetelne wypełnianie swoich obowiązków oraz opiekowanie się całą społecznością szkolną, której są reprezentantami. Maciej Radecki obiecał godnie reprezentować wszystkich uczniów, a także spełniać ich oczekiwania w miarę swoich możliwości. Maciek wraz z zastępcami podziękował byłemu przewodniczącemu oraz osobom, które bardzo angażowały się w pracę URS. Poprosił pana Dyrektora o wręczenie im dyplomów i upominków w postaci książek. Nagrodzone zostały Sylwia Nowak oraz Kinga Tyliszczak z kl. 3a za reprezentowanie szkoły w asyście sztandaru podczas wszystkich uroczystości w latach 2013-2015 oraz Adam Garwol za zaangażowanie w pracę URS poprzez oprawę muzyczną imprez szkolnych.

W związku z wyborem nowego przewodniczącego szkoły nastąpiła również zmiana w asyście sztandaru. Dotychczasowe miejsce Macieja Radeckiego zajął Szymon Golonka z kl. 1a, który uroczyście odebrał sztandar szkoły i¤przyrzekł go szanować i godnie reprezentować szkołę w środowisku lokalnym.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pracę URS w ubiegłym roku szkolnym, ponieważ każdy z nas zdaje sobie sprawę z ogromu pracy, jaki trzeba włożyć, aby móc zorganizować w szkole imprezy na tak wysokim poziomie jak dotychczas.

Autor: Monika Szczurek