Turniej Mikołajkowy w piłkę siatkową o Mistrzostwo Gimnazjum

4 grudnia 2015 r. na hali sportowej naszej szkoły został rozegrany Turniej Mikołajkowy w piłkę siatkową o Mistrzostwo Gimnazjum. Organizatorem była grupa uczniów z klasy II B: M. Zielińska, K. Gruca, E. Maśko, Z. Stafińska, D. Kwiczala, M. Tokarczyk realizująca projekt edukacyjny pod opieką  Małgorzaty Maśko, nauczyciela WF.

Celem zawodów było propagowanie siatkówki jako dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play, integracji młodzieży. Natomiast uczniowie realizujący projekt mieli możliwość zmierzenia się  z zadaniem organizacji imprezy sportowej. Poszczególne klasy były reprezentowane przez sześcioosobowe składy: 3 dziewczynki+3 chłopców, klasa żeńska - 6 dziewczynek.

W kategorii klas I: I miejsce - klasa IA:  K. Panajew, J. Kruczek,  K. Grońska, Sz. Golonka, B. Ruchała, D. Klag.

W kategorii klas II: I miejsce - klasa IIA: M. Michalak, K. Plata, A. Pasiut, K. Jaworski, J. Szczygieł, R. Oracz.

W kategorii klas III: I miejsce - klasa  IIIE: D. Basta, K. Olszak,A. Zamojska, K. Kowalczyk, P. Łatka, P. Wąchała.

W finale  zagrały klasa IIA i klasa IIIE, po zaciętej grze zawodniczki kl. III E zdobyły Mistrzostwo Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, pani wicedyrektor Wioletta Nowak wręczyła puchar i drobne upominki dla zwyciężczyń, ufundowane przez organizatorów Turnieju Mikołajkowego.

Autor: Małgorzata Maśko