Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!"

W poniedziałek 7. marca wręczone zostały nagrody w konkursie "Lepszy Internet zależy od Ciebie" zorganizowanego w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

W 2016 DBI obchodziliśmy 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Podczas obchodów podkreślano, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali plakaty i prezentacje multimedialne propagujące wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Prace te brały udział w konkursie, którego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Patryk Kociołek, Patrycja Pierzga

II miejsce - Kacper Tokarczyk, Edyta Plata, Kinga Długosz

III miejsce - Gabriela Plata, Kinga Tyliszczak, Sylwia Nowak, Aleksandra Hołysz, Dominika Lachowska, Jarosław Seifert

Serdecznie gratulujemy.

Nagrody wręczone zostaną w poniedziałek 07.marca na 4 przerwie w Bibliotece Szkolnej.

A oto konkursowe prace:

Autor: Agnieszka Obrzud źródło: www.saferinternet.pl