Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W turnieju wzięli udział uczniowie z 3 szkół podstawowych i 2 gimnazjów z terenu Gminy Stary Sącz. Szkołę Podstawową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki) a Gimnazjum trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji szkolnych.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Organizatorem zawodów był pan Wiesław Warcholak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Podczas turnieju obecny był policjant z Komisariatu Policji w Starym Sączu, mł. asp. Szczepan Janecki.

W wyniku rywalizacji reprezentacja naszego gimnazjum zajęła 1 miejsce, a kolejne miejsce drużyna z Gimnazjum z Przysietnicy.

27 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Drużyna naszego gimnazjum zajęła 4 miejsce na 9 startujących drużyn z terenu powiatu nowosądeckiego. Głównym organizatorem zawodów był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Skład drużyny:

Łukasz Kamiński