Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego "Po angielsku... czytać każdy może"

13 czerwca szesnastu uczestników konkursu czytelniczego „Po angielsku… czytać każdy może” zmagało się z pytaniami dotyczącymi dwóch lektur w¤języku angielskim: „Slumdog Millionaire” oraz „Michael Jackson. The king of¤pop”.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 20 czerwca 2016 roku w¤starosądeckim kinie „Sokół”. Oto zwycięzcy:

Krystian Jaworski (I miejsce),

Paulina Marczyk (II miejsce)

Magdalena Ziemba (III miejsce),

Katarzyna Rejowska (IV miejsce),

Kornelia Panajew i Karolina Golonka (V miejsce).

Jakub Szczygieł (VI miejsce)

Wyróżnienia: Maciej Trzciński, Julia Kruczek, Kinga Tyliszczak, Alicja Kożuch, Aleksandra Pasiut, Aleksandra Hołysz, Karolina Skoczeń, Dominika Tobiasz oraz Natalia Olszowska.

Uczniowie, którzy przeczytali wszystkie cztery książki w języku angielskim znajdujące się na liście lektur w tym roku szkolnym i wzięli udział w obu etapach konkursu walczyli o nagrody specjalne. Łącznie najwyższy wynik po dwóch etapach konkursu uzyskali:

Krystian Jaworski - kl. 2a (I miejsce),

Paulina Marczyk - kl. 2d (II miejsce)

oraz Magda Ziemba - kl. 2d (III miejsce).

W nagrodę jesienią wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie pana profesora Ryszarda Legutki, posła do Parlamentu Europejskiego.

Finałowi konkursu towarzyszyła adaptacja sceniczna „Poskromienia złośnicy” Williama Szekspira w języku angielskim w wykonaniu uczniów z¤klasy 2a i 3a z naszego gimnazjum.

Zagrali:

Weronika Kowalczyk - Katarzyna - złośnica

Gabriela Kmak - Bianca, siostra złośnicy

Michał Szewczyk - Baptisty, ojciec Katarzyny i Bianki,

Krystian Jaworski - Petruchio, konkurenta o rękę Katarzyny,

Jakub Szczygieł - Grumio, sługa Petruchia

Adam Wojtas - Curtis, też sługa Petruchia

Grzegorz Cięciel - Biondello, sługa Lucentia

Karol Nakielski -Tranio, również sługa Lucencja, później podszywający się pod niego.

Jan Rejowski - Lucencjo, zakochany w Biance, który później wystąpił na scenie jako Cambio

Łukasz Kamiński - Vincencjo, ojciec Lucencja

Hubert Szot - Gremio, starszy wiekiem konkurent o rękę

Adrian Krzyżak - Hortensjo, konkurent o rękę Bianki, który pojawia się również na scenie jako Licjo.

Gabriela Sojka - wdowa

Maciej Trzciński - podszywał się pod ojca Lucencja

Kinga Kurowska, Sylwia Nowak - narratorki.

Zaproszenie na spektakl otrzymali uczniowie  ze Szkoły Podstawowej im.¤ks.¤prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, wyróżnieni w konkursie kulturoznawczym mającym miejsce podczas Dnia Otwartego gimnazjum. Dyrektor gimnazjum mgr inż. Stanisłw Majca wręczył szóstoklasistom dyplomy i słodkie upominki.

Klasa VI A: Paulina Michalik, Kinga Radzik, Gabriela Orłowska, Zuzanna Tokarczyk, Szymon Wolski, Katarzyna Pierzga, Kinga Janczura, Karolina Duda, Jakub Kotas, Olaf Olchawa

Klasa VI B: Bartosz Kurzeja, Michał Augustyniak, Michał Zygmunt, Alicja Hejmej, Weronika Fiut, Gabriela Majda, Bogusław Fabiś, Kacper Kiełbasa, Natalia Cisoń, Jakub Nalepa

KLASA VI C: Paweł Olszowski, Marcin Konrad, Roksana Leśniak, Monika Grabska, Aleksandra Sekuła, Filip Bajerski, Mikołaj Wójcik

KLASA VI D: Wiktoria Miechurska, Patrycja Garwol, Nicola Jawor, Ewelina Pancerz, Łukasz Dziedzina, Bartłomiej Grząbel-Mikulski, Szymon Warcholak, Jakub Flaga, Gabriela Jawor

Całą uroczystość  w kinie „Sokół” poprowadziły po polsku i po angielsku uczennice kl. 2a, Wiktoria Orłowska oraz Julia Ptak.

Koordynatorzy: Beata Damasiewicz i Agnieszka Obrzud.

Autor: Agnieszka Obrzud