PISZĄ O NAS... Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s sing and play”, Sądeczanin.info 20.06.2016

Piąta edycja konkursu przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń. W Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu pojawiło się wielu młodych, dobrze przygotowanych artystów.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. św. O. St. Papczyńskiego w Podegrodziu. W muzycznych zmaganiach wzięło udział 130 uczniów, którzy reprezentowali 16 gimnazjów i 22 szkoły podstawowe. Co pokazuje, ze konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Śpiewających oceniała Komisja w składzie: dr Renata Jonakowska -Olszowska  (przewodnicząca jury), prof. Frederic Widlak, Beata Kukiełka Król  i Joanna Bodziony.

Jury brało pod uwagę muzykalność, walory głosowe, dykcja, poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny, strój oraz ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:

Kategoria I Szkoły podstawowe – zespoły muzyczno-wokalne
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Barcicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

Kategoria II Szkoły podstawowe – soliści i duety
I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Nowosądeckiego – Duet Weronika Klocek i Kamila Hasior (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siołkowej)
II miejsce - Jan Ruciński (Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zagorzynie)
III miejsce – Julia Wincenciak (Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej – Publiczne Gimnazjum w Bereście)

wyróżnienia – Filip Tomoń (Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. F. Blachnickiego w Nowym Sączu), Oliwia Ślipek (Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Kamionce Wielkiej) oraz wyróżnienie za najlepszy angielski - Duet Weronika Klocek i Kamila Hasior (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siołkowej)

Nagroda publiczności (100zł) Oliwia Ślipek (Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Kamionce Wielkiej)

Kategoria III Gimnazja zespoły muzyczno-wokalne
I miejsce – Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej Polski
II miejsce – Gimnazjum w Mszalnicy
III miejsce – nie przyznano

Kategoria IV Gimnazja soliści i duety
I miejsce – Kinga Kurowska (Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu)
II miejsce – Angelika Galara (Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Nowym Sączu)
III miejsce – Duet Anna Mucha i Szymon Sobczyk (Gimnazjum nr 11 im. A. Mickiewicza w Nowym Sączu).

(oprac. JB)
Fot. Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s sing and play”