Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

PISZĄ O NAS... Magiczne – siódme odwiedziny u węgierskich przyjaciół, strona internetowa ZSP w Starym Sączu,


Przeczytaj online
Magiczne siódme odwiedziny u węgierskich przyjaciół
Posted by Super User

Współpraca międzynarodowa z Radnὁti Miklὁs Gimnázium w Dunakeszi 
(13 - 16 października 2016 roku)

Uczniowie ZSP pod opieką anglistek: Beaty Damasiewicz i Dominiki Biel uczestniczyli w programie polsko-węgierskiej współpracy, której tematem przewodnim tym razem był sport. We czwartek 13 października zostali powitani przez gościnne rodziny w Radnὁti Miklὁs Gimnázium w Dunakeszi. 

Na uczestników czekało wiele sportowych wyzwań. Podczas  dziesięciokilometrowej trasy rowerowej wzdłuż Dunaju w kierunku miejscowości Vác do Felsőgöd podziwiali naddunajskie krajobrazy oraz podejmowali próby pierwszych rozmów w języku angielskim z nowo poznanymi węgierskimi kolegami. Wieczorem po kolacji u rodzin węgierskich nadszedł czas na laserowy paintball w Budapeszcie. 

W piątek zwiedzali historyczne miasteczko Wyszehrad (Visegrád), skąd niebieskim szlakiem widokowym dotarli na wzgórze z Zamkiem Górnym. W  drodze powrotnej podziwiali  Zamek Dolny otoczony murami obronnymi z Wieżą Salomona. Na wzgórzu na uczestników czekały sportowe przeżycia podczas zjazdów tyrolką czy rynną saneczkową. W czasie odpoczynku na tarasie węgierskiej restauracji z przepięknym widokiem na zamek  uczniowie w polsko-węgierskich parach rozwiązywali quiz wiedzy o Wyszehradzie, a wieczorem mieli okazję do wzięcia udziału  w szkolnej dyskotece. 

Sobota była dniem przeznaczonym na Budapeszt. Parlament to miejsce, skąd rozpoczął się spacer po stolicy. Na Wyspie Św. Małgorzaty pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego z Radnὁti Miklὁs Gimnázium uczniowie w polsko-węgierskich zespołach zapoznawali się z  grą o nazwie méta, czyli  węgierską odmianą palanta. Aby zachować sportowego ducha i odpocząć po fizycznych zmaganiach w międzynarodowych  parach,  zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące sportu i Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Rozległy park zapraszał do spacerów,  ale już czekał następny punkt programu: wizyta na torze wyścigów konnych Kincsem Park w Budapeszcie, by tu z okien eleganckiej restauracji podziwiać zawody w wyścigach konnych. 

Ostatni niedzielny dzień uczniowie spędzili ze swoimi rodzinami węgierskimi, a potem nadeszła chwila pożegnania. Oficjalne zakończenie tegorocznej edycji programu odbyło się w budynku szkoły w Dunakeszi.  W programie współpracy międzynarodowej uczestniczyli również uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Młodzież węgierska przyjedzie z rewizytą do starosądeckiego grodu w czerwcu.

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.