XII Kwesta na Starosądeckich Cmentarzach

W dniu 1 listopada 2016r. odbyła się coroczna kwesta na Starosądeckich cmentarzach. Celem zbiórki funduszy jest renowacja zabytkowych pomników na miejscowych nekropoliach. Kwestę zorganizowano już po raz dwunasty. Tradycyjnie zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta i odwiedzających gości. Jak co roku młodzież Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu brała aktywny udział w przeprowadzanej zbiórce pieniędzy , asystując starosądeckim radnym. Z naszej szkoły byli to następujący uczniowie: Natalia Soboń, Nicole Barnach, Karolina Golonka, Klaudia Grońska, Katarzyna Rejowska, Kornelia Panajew, Marcel Ślazyk, Miłosz Hejmej, Szymon Golonka, Dominik Klag – klasa 2a, oraz: Karolina Sopata, Klaudia Fecko, Natalia Hojnor, Martyna Tokarczyk, Katarzyna Kania i Hubert Cięciel z klasy 3d. Gimnazjaliści kwestowali na Starym Cmentarzu, a także przy dwóch wejściach na Nowym Cmentarzu. Ze strony Gimnazjum im. J. Słowackiego koordynatorem była pani Ewa Sojka. W zbiórce uczestniczyli również harcerze, w tym uczennice klas pierwszych Gimnazjum.

Autor: Ewa Sojka