„Od cytryny do lizaka” - akcja charytatywna "Dla Bartusia"

Historia Bartka Świderskiego poruszyła wszystkich mieszkańców Starego Sącza. Zareagowali na nią także uczniowie naszego gimnazjum, którzy od razu postanowili pomóc.

W przeprowadzenie akcji charytatywnej zaangażowała się URS wraz z wolontariuszami i klasą IIIC, do której uczęszcza siostra Bartka.

Wszystko zaczęło się od cytryny, a dokładnie od picia soku z cytryny. 11.01.2017r. uczniowie i nauczyciele „dla Bartka”, ale też i dla zdrowia raczyli się „porcjami kwaśnego płynu”. Niektórzy „odważniejsi” potraktowali to jako wyzwanie i rywalizowali między sobą oto, kto więcej wypije.

Następnym pomysłem na zebranie funduszy był bal karnawałowy – III Gimnazjalny Bal Kostiumowy - podczas którego uczniowie sprzedawali przygotowane przez siebie ciasta oraz soki.

Dodatkowym, cyklicznym działaniem było zbieranie pieniążków do puszek. Od 11.01.2017r. wolontariusze chodzili po szkole i zbierali po symbolicznym „groszu” w przekonaniu, że „grosz do grosza…”.

Oficjalne i komisyjne liczenie zebranych funduszy odbyło się jeszcze przed feriami. W obecności przedstawicieli URS, wolontariuszy i p. pedagog nastąpiło uroczyste otwarcie puszek i przeliczenie wszystkich pieniążków, które następnie zostały wpłacone na konto Fundacji  Sursum Corda.

I jeszcze walentynki!

Ostatnim etapem akcji był symboliczny lizak w kształcie serca, który można było zakupić i ofiarować „swojej Walentynce” lub „swojemu Walentemu”. Za pieniążki pozyskane ze sprzedaży lizaków został przygotowany dla Bartka prezent walentynkowy – gra „5 sekund”,  gigantyczny czerwony lizak i cukierki.

URS, wolontariusze oraz wszyscy zaangażowani w organizację akcji serdecznie dziękują Radzie Rodziców, dyrekcji, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego za pomoc.

„Bez Was nie dalibyśmy rady”.

Autor: URS wraz z opiekunami.