Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu               
 (Gimnazjum do 2017r.)

  • Warsztaty piernikowe
  • Wolontariat
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools
  • Jasełka 2019
  • Erasmus+ Drzewo Dobroci
  • css slideshow
  • Mikołajki
Warsztaty piernikowe 1 Wolontariat2 Jasełka 20193 Erasmus+ Against Bullying for a Better Inclusion in Schools4 Jasełka 20195
Erasmus+ Drzewo Dobroci6 Słowacki dla najmłodszych - URS7 Mikołajki
 
 
slider jquery by WOWSlider.com v9.0
 

 

 

„Od cytryny do lizaka” - akcja charytatywna "Dla Bartusia"


Historia Bartka Świderskiego poruszyła wszystkich mieszkańców Starego Sącza. Zareagowali na nią także uczniowie naszego gimnazjum, którzy od razu postanowili pomóc.

W przeprowadzenie akcji charytatywnej zaangażowała się URS wraz z wolontariuszami i klasą IIIC, do której uczęszcza siostra Bartka.

Wszystko zaczęło się od cytryny, a dokładnie od picia soku z cytryny. 11.01.2017r. uczniowie i nauczyciele „dla Bartka”, ale też i dla zdrowia raczyli się „porcjami kwaśnego płynu”. Niektórzy „odważniejsi” potraktowali to jako wyzwanie i rywalizowali między sobą oto, kto więcej wypije.

Następnym pomysłem na zebranie funduszy był bal karnawałowy – III Gimnazjalny Bal Kostiumowy - podczas którego uczniowie sprzedawali przygotowane przez siebie ciasta oraz soki.

Dodatkowym, cyklicznym działaniem było zbieranie pieniążków do puszek. Od 11.01.2017r. wolontariusze chodzili po szkole i zbierali po symbolicznym „groszu” w przekonaniu, że „grosz do grosza…”.

Oficjalne i komisyjne liczenie zebranych funduszy odbyło się jeszcze przed feriami. W obecności przedstawicieli URS, wolontariuszy i p. pedagog nastąpiło uroczyste otwarcie puszek i przeliczenie wszystkich pieniążków, które następnie zostały wpłacone na konto Fundacji  Sursum Corda.

 

I jeszcze walentynki!

Ostatnim etapem akcji był symboliczny lizak w kształcie serca, który można było zakupić i ofiarować „swojej Walentynce” lub „swojemu Walentemu”. Za pieniążki pozyskane ze sprzedaży lizaków został przygotowany dla Bartka prezent walentynkowy – gra „5 sekund”,  gigantyczny czerwony lizak i cukierki.

URS, wolontariusze oraz wszyscy zaangażowani w organizację akcji serdecznie dziękują Radzie Rodziców, dyrekcji, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego za pomoc.

 „Bez Was nie dalibyśmy rady”. 


 Galeria zdjęć

 

 

 

Autor: URS wraz z opiekunami.
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.