List od Samorządu Uczniowskiego

Drogie Koleżanki!

Drodzy Koledzy!

Dawno nie pisaliśmy, ostatni nasz artykuł dotyczył walentynek, ale zrozumcie czas, egzaminy i praca, ciągła praca dla Was.

A robimy dużo, w tym roku szkolnym wyjątkowo dużo. Nie wszyscy o tym wiedzą, nie wszyscy pamiętają, nie wszyscy chcą pamiętać, więc tak przed życzeniami świątecznymi chcielibyśmy przypomnieć i podsumować prawe dwa miesiące naszej działalności.

Po walentynkach był tłusty czwartek, ponieważ nie każdy ma świadomość, dlaczego w tym dniu objada się pączkami, postanowiliśmy to wyjaśnić. Przygotowaliśmy audycję radiową, w której przybliżyliśmy historię tego święta, wyjaśniliśmy jego charakter, pochodzenie. Mogliście się z niej dowiedzieć, co grozi za niezjedzenie w tym dniu pączka oraz dlaczego w Małopolsce (u nas) mamy „Combrowy czwartek”. Następnie odbyło się „wielkie szukanie pączków”, które zakończyło się „pączkową ucztą”, aby wszystkim w życiu się wiodło.

8. marca – po raz pierwszy – zorganizowaliśmy wspólne obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn. Były życzenia, słodycze, kwiaty, czekoladowe mufinki i dzień bez pytania. Atmosfera była wyjątkowa, wszyscy dobrze się bawili, tym bardziej, że można było korzystać  - na przerwach - z telefonów komórkowych – prezent od p. Dyrektora.

Pierwszy Dzień Wiosny w tradycji uczniowskiej to wyjątkowy dzień. W tym roku „na szczęście” lub „niestety” mieliśmy dwa w jednym, czyli Dzień Wagarowicza i Rekolekcje. Długo zastanawialiśmy się, co z tym zrobić, jak to połączyć, jak obchodzić, bo szkoła bez takiego dnia…

I wymyśliliśmy – warsztaty plastyczno – literackie – zabawa i nauka. Było to coś innego, nowego i może dlatego nie wszyscy wzięli w nich udział, ale początki zawsze są trudne. Siedem klas odpowiedziało na naszą propozycję i wystawiło swoje zespoły. Siedem drużyn zmagało się z interpretacją wylosowanych przez siebie wierszy. Trud się opłacił, powstały piękne prace, a wszyscy, którzy wzięli udział otrzymali punkty z zachowania i słodycze. Trzy najlepsze klasy: Ib, IIa, IIIc – komisja nagrodziła dniem, dwoma i jedną lekcją bez pytania.

Te wszystkie działania zaistniały dzięki Wam, Waszej pracy i zaangażowaniu.

Zanim złożymy Wam życzenia, chcielibyśmy gorąco podziękować tym którzy wspierają nas i włączają się w życie szkoły. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Rady Rodziców, która zawsze rozumie nasze potrzeby i dofinansowuje pomysły.

Na zakończenie, korzystając z okazji, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich Was spokojem  i wiarą.

Niech da siłę w pokonywaniu trudności pozwoli z ufnością, nadzieją, optymizmem patrzeć w przyszłość.

URS wraz z opiekunami