Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

List od Samorządu Uczniowskiego


Drogie Koleżanki!

Drodzy Koledzy!

 

Dawno nie pisaliśmy, ostatni nasz artykuł dotyczył walentynek, ale zrozumcie czas, egzaminy i praca, ciągła praca dla Was.

A robimy dużo, w tym roku szkolnym wyjątkowo dużo. Nie wszyscy o tym wiedzą, nie wszyscy pamiętają, nie wszyscy chcą pamiętać, więc tak przed życzeniami świątecznymi chcielibyśmy przypomnieć i podsumować prawe dwa miesiące naszej działalności.

Po walentynkach był tłusty czwartek, ponieważ nie każdy ma świadomość, dlaczego w tym dniu objada się pączkami, postanowiliśmy to wyjaśnić. Przygotowaliśmy audycję radiową, w której przybliżyliśmy historię tego święta, wyjaśniliśmy jego charakter, pochodzenie. Mogliście się z niej dowiedzieć, co grozi za niezjedzenie w tym dniu pączka oraz dlaczego w Małopolsce (u nas) mamy „Combrowy czwartek”. Następnie odbyło się „wielkie szukanie pączków”, które zakończyło się „pączkową ucztą”, aby wszystkim w życiu się wiodło.

8. marca – po raz pierwszy – zorganizowaliśmy wspólne obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn. Były życzenia, słodycze, kwiaty, czekoladowe mufinki i dzień bez pytania. Atmosfera była wyjątkowa, wszyscy dobrze się bawili, tym bardziej, że można było korzystać  - na przerwach - z telefonów komórkowych – prezent od p. Dyrektora.

Pierwszy Dzień Wiosny w tradycji uczniowskiej to wyjątkowy dzień. W tym roku „na szczęście” lub „niestety” mieliśmy dwa w jednym, czyli Dzień Wagarowicza i Rekolekcje. Długo zastanawialiśmy się, co z tym zrobić, jak to połączyć, jak obchodzić, bo szkoła bez takiego dnia…

I wymyśliliśmy – warsztaty plastyczno – literackie – zabawa i nauka. Było to coś innego, nowego i może dlatego nie wszyscy wzięli w nich udział, ale początki zawsze są trudne. Siedem klas odpowiedziało na naszą propozycję i wystawiło swoje zespoły. Siedem drużyn zmagało się z interpretacją wylosowanych przez siebie wierszy. Trud się opłacił, powstały piękne prace, a wszyscy, którzy wzięli udział otrzymali punkty z zachowania i słodycze. Trzy najlepsze klasy: Ib, IIa, IIIc – komisja nagrodziła dniem, dwoma i jedną lekcją bez pytania.

Te wszystkie działania zaistniały dzięki Wam, Waszej pracy i zaangażowaniu.

Zanim złożymy Wam życzenia, chcielibyśmy gorąco podziękować tym którzy wspierają nas i włączają się w życie szkoły. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Rady Rodziców, która zawsze rozumie nasze potrzeby i dofinansowuje pomysły.

 

Na zakończenie, korzystając z okazji, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

 

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich Was spokojem  i wiarą.

Niech da siłę w pokonywaniu trudności pozwoli z ufnością, nadzieją, optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

 

URS wraz z opiekunami

Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.