Pola nadziei - akcja pomocy dla Sądeckiego Hospicjum

„Pola nadziei” to międzynarodowy program realizowany przez polskie hospicja. Ma on na celu nie tylko pozyskiwanie środków finansowych koniecznych do opieki nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale przede wszystkim propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy i uwrażliwienia młodych ludzi na potrzeby osób chorych. Środki zebrane w tym roku przeznaczone zostaną także na funkcjonowanie oddziału dla osób przewlekle chorych, który nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podobnie jak w zeszłym roku, wolontariusze naszej szkoły: Patrycja Pierzga, Patrycja Izworska, Laura Mąka, Karolina Bodziony, Karolina Golonka, Kornelia Panajew, Nicole Barnach, Natalia Soboń włączyli się w tę międzynarodową akcję. Odbyła się ona 30 kwietnia 2017 roku przy kościele św. Elżbiety, kościele Miłosierdzia Bożego oraz przy klasztorze w Starym Sączu.

Darczyńcy, którzy wrzucili do puszek datki, otrzymywali żonkile, które w czasach starożytnych były symbolem nadziei na nowe życie.

Nad przebiegiem akcji czuwała pani pedagog Małgorzata Koszyk.

Autor: Małgorzata Koszyk

Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo.pl