XXIV Wojewódzki Konkurs Małych Form Teatralnych "Bliżej Świata"

Wszyscy uczymy się języków obcych, dlatego więc dwudziestu pięciu uczniów z naszego gimnazjum zdecydowało się spróbować swoich sił w XXIV Wojewódzkim Przeglądzie – Konkursie BLIŻEJ ŚWIATA.

W konkursie biorą udział grupy teatralne ze szkół podstawowych i gimnazjów w kategorii języka francuskiego, angielskiego i niemieckiego.

17 maja w Szkole Podstawowej nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie – Witkowicach, nasi uczniowie zaprezentowali sztukę teatralną pt. ‘John Hancock’ w wersji angielskiej, opartą na biografii amerykańskiego kupca z Bostonu, jednego z bohaterów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, który na Deklaracji Niepodległości w 1776 roku złożył duży, rzucający się w oczy podpis.

Zagrali:

Narratorzy - Weronika Jopek, Wiktoria Weber, Kamila Skoczeń

Ojciec Johna Hancocka - Maciej Radecki

Mary, matka Johna Hancocka - Katarzyna Rejowska, która zagrała również jednego z Minutemen, żołnierzy, ochotników powoływanych pod broń „w ciągu minuty”. Minuteman zagrała również Julia Walkosz.

Thomas, wuj Johna - Karol Plata

Lydia, żona Thomasa - Julia Walkosz

Johna Hancocka w latach dziecięcych zagrał Bartek Grząbel - Mikulski, natomiast w jego dorosłą postać wcielił się Krystian Jaworski

Pracownicy Johna - Dominika Tobiasz, Paweł Drzyzga, który zagrał również Paula Revere

Podatkobiorca - Łukasz Dziedzina

Wysłannicy króla Anglii - Kornelia Panajew, Wiktoria Weber, Katarzyna Sadowska, Weronika Maciuszek

Bostończycy - Aleksandra Pasiut, Małgosia Nalepa, Kuba Szczygieł

SAM ADAMS - Julia Kruczek

Generał angielski - Michał Zygmunt

Jeden z „Sons of Liberty”, amerykańskich patriotów - Karol Plata

W rolę kolonistów wcieliły się - Marta Michalak, Natalia Mucha, Weronika Jopek, Melania Zajączek

Cała historia amerykańskiej wojny o niepodległość z Johnem Hanckockiem w roli głównej została opowiedziana „wnuczce” - Karolinie Golonce przez „dziadka” - Michała Grząbla - Mikulskiego.

Przygotowaniem młodzieży do występu w języku angielskim zajęły się p. Beata Damasiewicz i p. Agnieszka Obrzud.

Przedstawienie 'John Hancock' 17.05.2017

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud