XVIII Międzyszkolny Komputerowy Konkurs Ortograficzny

Jesteśmy dobrzy, ale... II miejsce w XVIII Międzyszkolnym Komputerowym Konkursie Ortograficznym w Gołkowicach.

Tradycją naszego gimnazjum stał się udział w Międzyszkolnym Komputerowym Konkursie Ortograficznym w Gołkowicach, którego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad poprawnej pisowni, doskonalenie logicznego myślenia oraz zdrowej rywalizacji. Cieszy się on wciąż dużym zainteresowaniem i przyciąga uczniów nie tylko z naszej gminy, ale także z Nowego Sącza. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 10 zespołów ze szkół podstawowych i 9 drużyn gimnazjalnych.

O tym, że polska ortografia do łatwych nie należy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą to wszyscy nasi uczniowie, którzy zmierzyli się z nią w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii. Odbył się on 8¤maja 2017r. i wyłonił trzech szkolnych laureatów. Zostały nimi: Kinga Długosz – uczennica klasy III b, Paulina Marczyk – uczennica klasy III d, Karolina Długosz – uczennica klasy II b.

Nasze mistrzynie reprezentowały szkołę w XVIII Międzyszkolnym Komputerowym Konkursie Ortograficznym w Gołkowicach i zdobyły drużynowo zaszczytne II miejsce, indywidualnie najlepsza była Kinga Długosz, która uplasowała się na czwartej pozycji.

Gratulujemy i cieszymy się, że niektórym młodym osobom zawiłości pisowni nie są straszne. Życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Elżbieta Mrówka