Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Finał konkursu czytelniczego "Po angielsku... czytać każdy może"


 We wtorek 6. czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum uczestniczyli w uroczystości podsumowania konkursu czytelniczego „Po angielsku… czytać każdy może”.

 

Na uroczystości gościliśmy Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka, Przewodniczącą Rady Miejskiej Ewę Zielińską, Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Marię Sosin, wicedyrektor gimnazjum, Wiolettę Nowak, a także nauczycieli Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Na zakończenie projektu gimnazjaliści z Językowego Koła Teatralnego przygotowali adaptację sceniczną powiastki filozoficznej Antoine de Saint-Exupery’ego „Mały Książę. Oczywiście w wersji angielskiej.

Słowa uznania w języku angielskim przekazał młodzieży Burmistrz Starego Sącza: „(…) mówienie tutaj jak ważny jest język angielski to już po prostu jest nie na miejscu, nie do tej grupy, nie do Was. Wielkie gratulacje dla nauczycieli. Gratulacje dla zwycięzców konkursu, dla pani dyrektor i dla całej szkoły. Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję.”

W ten innowacyjny projekt są zaangażowani uczniowie Gimnazjum im.¤Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. W drugim etapie tegorocznej edycji konkursu gimnazjaliści czytali „Małego Księcia” w języku angielskim, a w poniedziałek, 5 czerwca, został przeprowadzony konkurs czytelniczo-językowy, który składał się z testu w języku angielskim na temat fabuły i bohaterów dzieła Antoine de Saint Exupery’ego pt. Mały Książę.

Zwycięzcą drugiego etapu konkursu czytelniczego w języku angielskim na temat Małego Księcia została Marta Michalak (3a), drugie miejsce zdobył Krystian Jaworski (3a), a trzecie miejsce Kamila Skoczeń (2a).

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Szczygieł (3a), Paulina Marczyk (3d) oraz Natalia Mucha (3a).

Biorąc pod uwagę obydwa etapy konkursu „Po angielsku… czytać każdy może” I miejsce w roku szkolnym 2016/2017 zdobył Krystian Jaworski, który uzyskał najlepszy wynik po zsumowaniu punktów z etapu I dotyczącego znajomości dramatu Szekspira „Romeo i Julia” oraz z etapu II dotyczącego dzieła Antoine de Saint Exupery’ego „Mały Książę”.

Na podium znalazła się również Marta Michalak (II miejsce) oraz Paulina Marczyk (III miejsce).

Laureaci konkursu otrzymali niespodzianki od Wydawnictwa Macmillan.

GRATULUJEMY!!!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Mały Książę - video

 

 

 

 

 

Autor: Agnieszka Obrzud, Beata Damasiewicz
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.