III miejsce Językowego Koła Teatralnego w Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych "Bliżej Świata"

Mamy sukces teatralny o znaczeniu wojewódzkim!

Grupa 25-ciu uczniów z klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a i 3b zdobyła trzecie miejsce w kategorii języka angielskiego na XXIV Wojewódzkim Przeglądzie – Konkursie „Bliżej Świata”.

Wojewódzki Przegląd – Konkurs „Bliżej Świata” zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie–Witkowicach. Imprezie patronują miedzy innymi: Wojewoda Małopolski, Prezydent Miasta Krakowa i Małopolski Kurator Oświaty. Stąd konkurencja jest duża – w tym roku w rywalizacji startowało 36 przedstawień teatralnych, w których wzięło udział 448 wykonawców. Warunkiem jest oczywiście przygotowanie inscenizacji w wybranym języku obcym, bo założeniem konkursu jest właśnie popularyzacja języków innych nacji.

Nasze przedstawienie o amerykańskim kupcu z Bostonu, jednym z bohaterów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, który na Deklaracji Niepodległości w 1776 roku złożył duży, rzucający się w oczy podpis zostało docenione przez jury, w którym zasiadają nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa.

Do sukcesu naszego Gimnazjum przyczynili się młodzi aktorzy: Weronika Jopek, Wiktoria Weber, Kamila Skoczeń (narratorzy), Maciej Radecki (ojciec Johna Hancocka), Katarzyna Rejowska (w roli Mary, matki Johna Hancocka, a także ochotnika powoływanego do walki w okresie poprzedzającym amerykańską wojnę o niepodległość; w roli ochotnika wystąpiła również Julia Walkosz, która pojawia się również na scenie jako Lydia, żona Thomasa), Karol Plata (Thomas, wuj Johna Hancocka). Johna Hancocka z lat młodzieńczych zagrał Bartek Grząbel-Mikulski, a w jego dorosłą postać wcielił się Krystian Jaworski. Dominika Tobiasz oraz Paweł Drzyzga zagrali pracowników Johna Hancocka. Paweł Drzyzga wystąpił również jako Paul Revere. Łukasz Dziedzina zagrał podatkobiorcę, wysłannikami króla Anglii byli Kornelia Panajew oraz Wiktoria Weber. Bostończyków zagrali: Aleksandra Pasiut, Małgorzata Nalepa oraz Jakub Szczygieł. Julia Kruczek wystąpiła jako Sam Adams, Michał Zygmunt zagrał angielskiego generała, a jednym z amerykańskich patriotów (Sons of Liberty) był Karol Plata. Marta Michalak, Natalia Mucha, Weronika Jopek oraz Melania Zajączek zagrały amerykańskich kolonistów. Katarzyna Sadowska oraz Weronika Maciuszek zagrały Anglików. Historia, która odgrywała się na oczach widzów za sprawą aktorów, opowiadana była przez dziadka (w tej roli Michał Grząbel-Mikulski) swojej wnuczce (zagranej przez Karolinę Golonkę).

GRATULUJEMY!!!

15-06-2017 PISZĄ O NAS... III miejsce „Słowackiego” w Wojewódzkim Konkursie Małych Form Teatralnych, Starosądeckie.info 15.06.2017

18-05-2017 XXIV Wojewódzki Konkurs Małych Form Teatralnych "Bliżej Świata"

Galeria zdjęć z przedstawienia