Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu (Gimnazjum do 2017r.)

 • Zajęcia integracyjne
 • Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej
 • Klasa pierwsza tworzy koktaile
 • Występ z okazji Dnia Nauczyciela
 • Ślubowanie klas pierwszych
 • Wycieczka na Górę Miejską
 • Rycerze w naszej szkole
 • Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu
 • Wygrywamy w Zawodach Siłowych
 • Casting na św. Mikołaja
 • Happy Teddy Bear Day
 • slider
 • Konkurs My Christmas Card
Zajęcia integracyjne 1 Klasa pierwsza w Bibliotece Miejskiej2 Klasa pierwsza tworzy koktaile3 Występ z okazji Dnia Nauczyciela4 Ślubowanie klas pierwszych5 Wycieczka na Górę Miejską6 Rycerze w naszej szkole7 Nasi uczniowie przy pomniku Golgota Wschodu8 Wygrywamy w Zawodach Siłowych9 Casting na św. Mikołaja10 Happy Teddy Bear Day11 Jasełka 201712 Konkurs My Christmas Card13
jquery slider by WOWSlider.com v8.7
 

 

 

Przygoda z językiem angielskim... sprawdź co się u nas działo od września do czerwca


26 września nasi gimnazjaliści obchodzili Europejski Dzień Języków 2016 i nikt z nas nie miał wątpliwości, iż warto uczyć się języków obcych. Projekty pocztówek promujących naukę języków obcych i różnorodność językową autorstwa Katarzyny Rejowskiej i Ewy Liany z 2a posłużyły nawet do stworzenia profesjonalnych pocztówek, które zostały przesłane do Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

    

Jesienią, cztery uczennice naszego gimnazjum, Julia Kruczek (2a), Kornelia Panajew (2a), Marta Michalak (3a) oraz Aleksandra Pasiut (3a) wzięły udział w niezapomnianej przygodzie z językiem angielskim w tle w Dunakeszi w ramach współpracy polsko-węgierskiej z Radnti Mikls Gimnásium. Spędziły cztery dni na Węgrzech u węgierskich rodzin goszczących, wzięły udział w polsko-węgierskich zajęciach sportowych, wycieczce rowerowej wzdłuż Zakola Dunaju, odwiedziły Budapeszt i Wyszehrad, cały czas doskonaląc przy tym umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim.

 

Również w październiku zwycięzcy ubiegłorocznej pierwszej edycji szkolnego konkursu czytelniczego „Po angielsku… czytać każdy może” w ramach nagrody, którą był wyjazd studyjny, mieli możliwość poznania od środka Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Zwiedzanie stolicy Belgii, a także Gandawy i Kolonii to kolejne atrakcje jakie czekały na trójkę naszych gimnazjalistów: Paulinę Marczyk, Magdę Ziembę i Krystiana Jaworskiego.

 

A gdy zbliżały się Święta Bożego Narodzenia uczniowie z kl. 2a, 2b oraz 3a uczestniczyli w projekcie literackim w języku angielskim i tworzyli bożonarodzeniowe opowieści zainspirowane przypadkowo wylosowanym fragmentem prozy. Niespodzianką było to, iż prace naszych gimnazjalistów oceniała amerykańska nauczycielka Adele Goldfinger Black oraz jej syn, Steven Black ze Stanów Zjednoczonych, absolwent Harvardu, obecnie autor książek dla dzieci i dorosłych oraz scenariuszy teatralnych. Amerykańskie jury konkursowe zachwycił poziom językowy wszystkich prac. Zwyciężyła jednak Melania Zajączek z 3a za bajkowe opowiadanie o spełnionych marzeniach, II miejsce zdobyła Katarzyna Rejowska z 2a za historię o samotności i potrzebie bliskości, a III miejsce Kinga Majerska za opowiadanie o utracie i ponownym odnalezieniu sensu życia. Wyróżnienia powędrowały do Kornelii Panajew i Ewy Liany z 2a.

 

Przed Świętami Wielkanocnymi w celu pobudzania kreatywności i współpracy między uczniami w różnym wieku nawiązaliśmy kontakt ze szkołami ze Słowenii, Włoch i Rumunii. W ramach projektu eTwinning „Easter, springtime festival” uczniowie z klas 1b, 3a i 3c poznawali tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi w innych krajach i porównywali je z tradycjami polskimi i anglosaskimi.

     

Ośmiu uczniów naszej szkoły znalazło się także wśród 93 finalistów VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który odbył się 5 kwietnia 2017 roku i dotyczył Anglii. Ostatecznie I miejsce na szczeblu powiatowym zdobyła Kornelia Panajew z kl. II a.

Uczniowie klasy I a oraz grupa uczniów z kl. IIa wzięli udział w warsztatach literackich- Poezja angielska w obrazach. Nasi gimnazjaliści czytali poezję angielską i ilustrowali wybrany wiersz angielskiego poety. I w tej dziedzinie również odnieśliśmy sukcesy na szczeblu powiatowym. Najciekawsze interpretacje poezji angielskiej znalazły uznanie w oczach jury konkursowego VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Kornelia Panajew z 2a zdobyła II miejsce, a wyróżnienia przyznano uczennicom klasy 1a Martynie Jawor, Patrycji Garwol, Gabrieli Orłowskiej oraz Katarzynie Pierzga, Katarzynie Rejowskiej i Kamili Skoczeń z 2a, a także Wiktorii Wajda z 2b. Prace naszych gimnazjalistek można było oglądać na wernisażu pokonkursowym w Galerii pod piątką.

 
(źródło: starosądeckie.info)

Każdy już chyba dobrze wie, iż w naszym gimnazjum od dwóch lat działa Językowe Koło Teatralne. W tym roku warsztaty teatralne w języku angielskim prowadzone w ramach działalności koła cieszyły się sporą popularnością. 39 uczniów przeżyło teatralną przygodę z językiem angielskim. 14 lutego obejrzeliśmy adaptację sceniczną dramatu Williama Szekspira pt. 'Romeo i Julia' w języku angielskim w wykonaniu Językowego Koła Teatralnego, z Julią Kruczek z 2a i Maciejem Radeckim z 3b w roli tytułowych szekspirowskich bohaterów. Młodzież naszego gimnazjum krzewiła zamiłowanie do nauki języków obcych wśród społeczności lokalnej. 5 marca 2017 roku mieszkańcy Starego Sącza obejrzeli dramat Szekspira 'Romeo i Julia' w wersji angielskiej, a na scenie pojawili się właśnie nasi uczniowie.


1 czerwca Mały Książę, w którego brawurowo wcielił się uczeń klasy IIIb Paweł Drzyzga, Róża (w tej roli Katarzyna Sadowska z 2b) wraz z innymi bohaterami działa Antoine de Saint Exupery'ego odwiedzili ulice Starego Sącza. Na ulicach miasta można więc było spotkać Małego Księcia, który wręczał pamiątkowe róże wykonane przez naszych gimnazjalistów napotkanym mieszkańcom miasta wraz z zaproszeniem na premierę anglojęzycznej wersji spektaklu, która odbyła się 2 czerwca w kinie Sokół.


6 czerwca zakończyła się również II edycja projektu czytelniczego pt. Po angielsku... czytać każdy może, która motywuje nas do czytania książek również w języku angielskim. Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w kinie Sokół, gdzie wszyscy zobaczyliśmy spektakl w języku angielskim Mały Książę w wykonaniu naszego Językowego Koła Teatralnego. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji projektu czytelniczego został Krystian Jaworski z IIIa.


17 maja 2017 roku Językowe Koło Teatralne zadebiutowało podczas XXIV Wojewódzkiego Konkursu Małych Form Teatralnych w Języku Obcym w Krakowie. 25 uczniów z klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a oraz 3b wywalczyło III miejsce na szczeblu wojewódzkim za autorskie przedstawienie pt. 'John Hancock', oparte na faktach związanych z historią Stanów Zjednoczonych i 9 czerwca wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w Krakowie.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy językową przygodę w naszym gimnazjum. Teraz wakacje i okazja, by w praktyce wykorzystać zdobyte umiejętności.

 

 

 

 

 

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud
Odwiedzin :
 K O N T A K T     Admin. - Agnieszka Obrzud gimn@o2.pl                     ARCHIWUM WIADOMOŚCI 
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.