• Romeo i Julia w wersji angielskiej
  • Miedzynarodowe Projekty eTwinningowe
  • wowslider.com
  • Zabawa szkolna
Romeo i Julia w wersji angielskiej1 Występ z okazji Świąt Wielkanocnych2 Szlachetna Paczka3 Casting na Św. Mikołaja4 Akademia z okazji 11 listopada5 Wycieczka do Oświęcimia6 Walentynki7 Miedzynarodowe Projekty eTwinningowe8 Akcja charytatywna9 Zabawa szkolna10
bootstrap slider by WOWSlider.com v8.7

Pierwszaczki ze starosądeckiej „dwójki” z wizytą w miejskiej bibliotece publicznej

Czy uczeń klasy pierwszej może być miłośnikiem książek? Oczywiście, że tak! A jakże! Nie trzeba umieć czytać, aby kochać książki i znać ich treść. Można także być częstym gościem w bibliotece. Przekonały się o tym dzieci z klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu, które dzisiaj wraz z wychowawczynią, panią Bożeną Bielak, odwiedziły naszą starosądecką bibliotekę. Uczniów powitała pani Jolanta Chruślicka, która zaprosiła maluchy do działu dziecięcego. Tam dzieciaki dowiedziały się, jak szukać książeczek na półkach, jakie pozycje mogą pożyczać w ich wieku oraz jak należy się zachowywać w takim miejscu, jakim jest wypożyczalnia i czytelnia. Potem przeszły do zwiedzania całej biblioteki. Zajrzały do działu dla dorosłych i do czytelni. Tam bardzo zainteresowały ich grube pozycje, takie jak np. encyklopedie, oraz dział z gazetami. Pani Jola przeczytała głośno fragment książeczki pt. „Pierwszoklasista”. Śmieszna historia opowiedziana przez szkolny plecak była tak wciągająca, że wszyscy chcieli poznać jej dalszy ciąg. Tym bardziej, że główny bohater, Marcinek, chodził do klasy 1b!

Następnie odbył się konkurs znajomości treści baśni i bajek. Uczniowie dopasowywali atrybuty pochodzące z różnych dziecięcych pozycji do książek leżących na dywaniku. Wielu udało się to zrobić szybko i bezbłędnie. A na koniec okazało się, że kilkoro uczniów jest już stałymi bywalcami biblioteki i mają swoje karty czytelnika. Mogli oni wypożyczyć do domu książeczki. Pozostali odwiedzą bibliotekę wraz z całą klasą w listopadzie i wtedy będą mogli założyć sobie konta czytelnicze.

Wizyta była bardzo udana i ciekawie przez panią Jolę Chruślicką przygotowana. Dziękujemy paniom z biblioteki za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas. Dzieciaczki dostały także drobne upominki - każde wróciło do szkoły z baśniową kolorowanką i piękną kolorową zakładką do książek.

Autor: Bożena Bielak